• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content polykac  bal nek Thumb content budova iscare

prof. MUDr. Robert Gürlich, CSc.
Primář Centra jednodenní chirurgie

Polykací balónek

Polykací balónek se využívá u klientů od BMI nad 27. Polykací balónek napomáhá časnému nasycení a omezení pocitů hladu. Důvodem k výkonu je prevence nebo již léčba nemocí způsobených obezitou a dále zlepšení kvality a délky života. Velkou výhodou tohoto balónku je absence potřeby anestezie při implantaci a jako jediný gastrický balónek nevyžaduje zavádění ani extrakci pomocí endoskopu.

Balon volně plave v žaludku, pacientovi navozuje pocit sytosti, zmenšuje volný objem žaludku, a tudíž snižuje příjem potravy. Díky tomuto efektu dochází k redukci hmotnosti. V žaludku se ponechává po dobu 4 měsíců, během níž si pacient vytváří nové stravovací návyky a snadněji tak dodržuje nový režim i po vyloučení balónku z těla.

Účinnost metody je značná, v dosud publikovaných odborných pracích se snížení hmotnosti pohybuje v rozsahu 10% původní váhy během 4 měsíců.

Ke zlepšení účinnosti této léčby je navíc možnost využít nejmodernější technologie v podobě telemedicíny. K zavedenému balónku je možnost získání unikátní váhy a softwaru pro chytré telefony, který propojí údaje z váhy s telefonem a také s centrem pro léčbu obezity. Takto získané údaje umožňují přesný monitoring váhového úbytku a případnou zpětnou vazbu pro optimalizaci efektu této metody.

Konzultace

Při individuální bezplatné konzultaci s Vámi lékař probere veškeré potřebné detaily týkající se výkonu. Nepotřebujete žádné doporučení ani předoperační vyšetření.

Na konzultaci se objednáte přes naši recepci na tel: +420 234 770 260-1.

Výkon

Velkou výhodou gastrického balonu je implantace bez nutnosti podání jakékoli anestezie nebo lokální sedace. Zavedení gastrického balonu trvá několik minut a není zapotřebí podstoupit endoskopické vyšetření před ani během výkonu. Správné usazení balonku v žaludku je pouze zkontrolováno pomocí rentgenu. 

Po výkonu

Klient je schopen po výkonu bez problému opustit klinické centrum a vrátit se zpět domů.

U některých klientů se můžou bezprostředně po výkonu objevit zažívací problémy jako pálení žáhy, bolesti břicha, nevolnost nebo zvracení. Většina z těchto problémů je pouze dočasná a odezní v nejbližších hodinách po výkonu.

Po uplynutí doby 4 měsíců balonek sám praskne a odchází z těla přirozenou cestou jako součást stolice.  

Délka výkonu

Výkon trvá zhruba 10-15 min.

Hospitalizace

Není zapotřebí žádná hospitalizace. Pacient je způsobilý sám po výkonu odejít bez doprovodu.

Cena výkonu

Celková cena za tento zákrok činí 76 250 Kč.

V případě dotazů prosím použijte náš kontaktní formulář.

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 2

Zveme Vás na prohlídku lůžkového oddělení klinického centra ISCARE ve 2. patře budovy Lighthouse..

Img bot 3

Sídlem Klinického centra ISCARE I.V.F. a.s. je moderní výšková budova Lighthouse v Praze 7 Holešovicích v blízkosti Libeňského mostu..