• PO - ČT 7.00 -19.00
 • 7.00-18.00
 • SO 7.00-12.00

poradna

Nenašli jste na našich stránkách odpověď na své otázky?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Vaše poslední zodpovězené dotazy

 • Nargova

  Dobry den, jiz delsi dobu mam obcas bolesti bricha a priznaky jako kdyby na drazdivy trakcnik. Obcas hlen ve stolici. ASCA a ANCA negativni v březnu. Kalprotektin vysel 56. Lekar to uzavrel jako drazdivy trakčník. Nicmene posledni dobou mam casteji hlen na stolici (tmavsi). Na kolonoskopii strasne nechci, je možné vyloucit IBD treba i ultrazvukem strev???

  Thumb martin lukas

  Odpověď: MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

  Dobrý den,

  vyloučit IBD pouze na základě ultrazvuku nelze. Koloskopické vyšetření je nezbytné, aby se lékař mohl vyjádřit k diagnóze.

  S pozdravem M.Lukáš

  Dobrý den,

  vyloučit IBD pouze na základě ultrazvuku nelze. Koloskopické vyšetření je nezbytné, aby se lékař mohl vyjádřit k diagnóze.

  S pozdravem M.Lukáš

 • Helena Jandová

  Dobrý den. Prosím o radu a o pomoc. Manželku přes rok léčily se žaludkem. Respektive spíš neléčili než léčili. Po tom co jí řekli, že to má od psychiky se rozhodla udělat něco sama a nechala si vyšetřit stolici na calprotektin. Výsledek byl 248 což nás naprosto vyděsilo. Po konzultaci s lékařkou jí nasadila normix, ale u toho nepozorujeme žádnou změnu. Čekáme ještě na výsledky ASCA z krve. Bojíme se, že pokud nezabírají antibiotika jedná se o nádor v tenkém střevě. Manželka zhubla během roku 25kg. Výsledky krve nejsou nikterak zvýšené. Má mírně zvýšené erytrocyty, hemoglobin, hematokrit a ALT. Jinak vše co se tedy týče standartního vyšetření krve má v normě. Co je hlavním problémem je, že moje manželka nemůže podstupovat invazivní vyšetření (kolonoskopie, enteroklýza atd.) Bohužel po minulých zkušenostech s lékaři má velký problém i s tím nechat si píchnout kontrastní látku. Proto prosím je možné nějakých způsobem manželku vyšetřit a následně léčit? Ptám je jestli na základě kapslové endoskopie jí bude vůbec někdo léčit bez toho aniž by musela podstoupit jakékoliv invazivní vyšetření. Děkuji moc za pomoc a za radu. Jandová

  Thumb martin lukas

  Odpověď: MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

  Dobrý den,

  omlouvám se, ale v tomto směru Vám mohu pouze poradit, nikoli však pomoci. V našem oboru IBD je hladina fekálního kalprotektinu 248 brána jako "šedá zóna", tedy něco mezi normální hladinou a již...

  Dobrý den,

  omlouvám se, ale v tomto směru Vám mohu pouze poradit, nikoli však pomoci. V našem oboru IBD je hladina fekálního kalprotektinu 248 brána jako "šedá zóna", tedy něco mezi normální hladinou a již pozitivním nálezem stran aktivity zánětu. Na průkaz nádorového onemocnění je to zcela nevhodný ukazatel, stejně jako ASCA.

  Bez vyšetření se neobejdete! Pokud se manželka nenechá vyšetřit, nevíte co léčit. Každé vyšetření zle udělat tak, aby pro ni bylo přijatelné. Kapslová enteroskopie je pouze "doplňkové" vyšetření a rozhodně bych ho nedoporučil jako první volbu.

  S pozdravem M.Lukáš

  zobrazit více
Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 2

Zveme Vás na prohlídku lůžkového oddělení klinického centra ISCARE ve 2. patře budovy Lighthouse..

Img bot 3

Sídlem Klinického centra ISCARE I.V.F. a.s. je moderní výšková budova Lighthouse v Praze 7 Holešovicích v blízkosti Libeňského mostu..