• PO - ČT 7.00 -19.00
 • 7.00-18.00
 • SO 7.00-12.00

poradna

Nenašli jste na našich stránkách odpověď na své otázky?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Vaše poslední zodpovězené dotazy

 • Veronika

  Dobrý den, bohužel jste mě nevzali jako nového pacienta a tak bych se chtěla aspoň zeptat. Byla mi zjištěna hodnota IgG Asca 237,8- je nutné při této hodnotě navštívit nějaké odborné oddělení? Značí hodnota nějaké onemocnění? Děkuju

  Thumb mudr. martin luk

  Odpověď: MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

  Dobrý den,

  samotná pozitivita protilátek neznamená přítomnost onemocnění. Tyto protilátky bývají pozitivní u pacientů s Crohnovou chorobou, a to až v 80% případů. Mohou být také pozitivní u...

  Dobrý den,

  samotná pozitivita protilátek neznamená přítomnost onemocnění. Tyto protilátky bývají pozitivní u pacientů s Crohnovou chorobou, a to až v 80% případů. Mohou být také pozitivní u malého počtu pacientů s ulcerozní kolitidou nebo pacientů s celiakií. Otázku, zda máte nějaké onemocnění byste tedy měla směřovat na lékaře, který vyšetření těchto protilátek indikoval. Jejich vyšetřování slouží spíše jako pomocná metoda, pokud si nejsme jisti diagnózou. Izolované vyšetření protilátek je nesmyslné a ke stanovení diagnózy nějakého onemocnění nedostatečné.

  S pozdravem M.Lukáš

  zobrazit více
 • Lucie

  Dobrý den, mám dlouhodobé zažívací potíže, které se objevují spíše v atakách - např. velmi prudké zhoršení stavu cca 4-6 měsíců po obou porodech - jedná se především o nevolnosti, zvracení, bolesti břicha, průjmy s příměsí hlenu, intolerance některých potravin - mléko (z krve pouze zvýšené IgG), vejce, fermentované potraviny, kakao, alkohol, konzervované potraviny (2x téměř kolapsový stav), obdobné potíže má dlouhodobě i moje matka. Také mám zvýšené zánětlivé parametry v krvi (cca už 15 let) a k tomu velká únava. Podstoupila jsem vyšetření na alergologii a imunologii, gastru, hematologii, revmatologii a endokrinologii. Zjištěno: opakovaně FW 30/60 (v akutní fázi ale i 100/120), CRP 10-20, ASCA IgA 160 a IgG 320, mikrocytemie, železo 4,9, solubilní transferin 4,96 a saturace transferinu 7%, vitamin D 24, pozitivní genetika na celiakii. Štítná žláza v normě, na gastru kolonoskopie, enteroklyza i gastroskopie s odběrem vzorku sliznice také v pořádku. V podstatě mi bylo řečeno, že jsem zdravá a ty zvýšené zánětlivé parametry takto bývají bez příčiny. Asi bych se s tímto vysvětlením i spokojila, kdyby potíže se zažíváním neměl i můj 2 letý syn. Co prosím ještě nechat vyšetřit, když alergie to nejsou, Crohn i přes vysoké ASCA také ne, celiakie i přes pozitivní genetiku také ne. Moc děkuji

  Thumb mudr. martin luk

  Odpověď: MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

  Dobrý den,

  omlouvám se, ale nevím co Vám mám poradit. Naše zařízení se úzce specializuje na IBD a jinou problematiku neřešíme. Pokud u Vás byla Crohnova choroba vyloučena, nemáme Vám jak pomoci.

  S...

  Dobrý den,

  omlouvám se, ale nevím co Vám mám poradit. Naše zařízení se úzce specializuje na IBD a jinou problematiku neřešíme. Pokud u Vás byla Crohnova choroba vyloučena, nemáme Vám jak pomoci.

  S pozdravem M.Lukáš

  zobrazit více
Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 2

Zveme Vás na prohlídku lůžkového oddělení klinického centra ISCARE ve 2. patře budovy Lighthouse..

Img bot 3

Sídlem Klinického centra ISCARE I.V.F. a.s. je moderní výšková budova Lighthouse v Praze 7 Holešovicích v blízkosti Libeňského mostu..