• PO - ČT 7.00 -19.00
 • 7.00-18.00
 • SO 7.00-12.00

poradna

Nenašli jste na našich stránkách odpověď na své otázky?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Vaše poslední zodpovězené dotazy

 • Katerina

  Dobry den pane doktore, chtela jsem se zeptat, jestli byste mi neumel nejak poradit. Jsem ve 34tt, mam UC, od kvetna ve vleklem relapsu. Nyni uz jsem to dopracovala tak, ze v noci 7x prujem, pres den cca 15x. Neudrzim zadne jidlo. Lecba Asacol 2-0-2 a Cortiment 1-0-0. Nepribiram a ma gastro uz si se mnou nevi rady a ja si nejsem jista, jestli je to to nejlepsi pro me v tomto stavu a pro mimino, je trochu mensi, chodime na sledovani. Kalprotektin 3000, po Cortimentu 800, pankolitida vyloucena. Celkove kortikoidy (Medrol) jsme po diskusi s Gastro a porodnikem zamitli. Je nejaka sance jak se z tohoto stavu do porodu “vyhrabat”? Dekuji predem moc za odpoved. Hezky den.

  Thumb mudr. martin luk

  Odpověď: MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

  Dobrý den,

  ano je. Nerozumím důvodu, proč byla zamítnuta léčba systémovými kortikoidy - jak gastroenterologem, tak porodníkem. Naopak je to nyní jediná smysluplná léčba. Samotná aktivita choroby je pro miminko...

  Dobrý den,

  ano je. Nerozumím důvodu, proč byla zamítnuta léčba systémovými kortikoidy - jak gastroenterologem, tak porodníkem. Naopak je to nyní jediná smysluplná léčba. Samotná aktivita choroby je pro miminko mnohem horší než léčba kortikoidy, navíc aktivita choroby zvyšuje rizika komplikací během porodu. Doporučuji se znovu poradit s Vaším lékařem o možnosti léčby kortikoidy.

  S pozdravem M.Lukáš

  zobrazit více
 • Mirka

  Dobrý den, mám Crohna ( postižení sestupný tračník a konečník), který je v remisi, přesto na jaře a na podzim se mi vrací pravidelně potíže - nyní mám opět bolesti břicha, nevolnost, trochu hlen. Užívám Asacol 800 2-0-2 a Imuran 50 1-0-1. Je možno navýšit v době potíží Asacol? Doporučujete probiotika? Většinou si v tomto období píšu o recept na Entocort klyzma, tak nevím, jak dlouho mám vyčkávat,až potíže ustanou? Jak dlouho popřípadě doporučujete klyzmata užívat? Doporučujete jiná režimová opatření? Děkuji.

  Thumb mudr. martin luk

  Odpověď: MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

  Dobrý den,

  dle mého názoru nemá význam navyšovat Asacol, naopak, vedl bych spíše debatu o smyslu jeho užívání vůbec. Také dávkování Imuranu bych upravil, protože nemám důvod pro jeho...

  Dobrý den,

  dle mého názoru nemá význam navyšovat Asacol, naopak, vedl bych spíše debatu o smyslu jeho užívání vůbec. Také dávkování Imuranu bych upravil, protože nemám důvod pro jeho užívání ve dvou denních dávkách (spíše vede k nižší compliance pacieta). Nedoporučuji Vám psát si lékaři o recept, ale měla byste ho navštívit v jeho ambulanci a všechny výše zmíněné otázky s ním probrat. Svým pacientům doporučuji místo Entocortových klazmat užívat Budenofalk rektální pěnu, pěna je lehčí a obvykle nevyvolává nucení na stolici.

  S pozdravem M.Lukáš

  zobrazit více
Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 2

Zveme Vás na prohlídku lůžkového oddělení klinického centra ISCARE ve 2. patře budovy Lighthouse..

Img bot 3

Sídlem Klinického centra ISCARE I.V.F. a.s. je moderní výšková budova Lighthouse v Praze 7 Holešovicích v blízkosti Libeňského mostu..