• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni ivf Thumb jl foto poradna3

MUDr. Jan Lacheta
Primář oddělení asistované reprodukce

Dárkyně vajíček

Klinické centrum ISCARE disponuje vlastním portfoliem dárkyň vajíček. Pokud máte zájem stát se dárkyní, objednáte se nejprve na vstupní vyšetření.

Po konzultaci s lékařem stačí doplnit několik dalších vyšetření. Se vším Vám ochotně poradí náš zkušený personál.

Jako případná dárkyně musíte splňovat následující podmínky: věk 20 - 34 let, mít dobrý zdravotní stav (fyzický i psychický), zdravotní pojištění v ČR, trvalý pobyt v ČR, alespoň středoškolské vzdělání a BMI do 30. Když podmínky splňujete, můžete se objednat na vstupní vyšetření.

Při vstupním vyšetření Vám lékař nejprve vše podrobně vysvětlí. Poté provede ultrazvuk a domluvíte se na odběrech krve na pohlavně přenosné choroby (HIV, BWR, žloutenky). Bude také potřeba doplnit genetické vyšetření, pokud ho již nemáte hotové. Na vyšetření Vás objednají na recepci a výsledky budou cca 6 - 8 týdnů po vyšetření.

V případě, že budou všechna vyšetření v pořádku, podstoupíte nejprve řízenou hormonální stimulaci vaječníků a následně odběr vajíček v krátkodobé celkové anestezii - narkóze (10 - 20 minut). Stimulace probíhá obvykle od 2. dne menstruačního cyklu a trvá přibližně týden až 12 dní. Znamená to, že si budete denně aplikovat podkožně injekci. Během stimulace budete lékařem 1 - 2x ultrazvukově vyšetřena a poté bude následovat odběr vajíček.

Rizika při stimulaci a odběru vajíček jsou minimální a rekonvalescence po odběru je velmi rychlá.

Darování je oboustranně anonymní a je bezplatné. Dárkyně má nárok na finanční kompenzaci nákladů spojených s dárcovstvím vajíček ve výši až do 25.000 Kč.


Máte-li zájem o darování vajíček nebo o dárcovství uvažujete, kontaktujte koordinátorku darovaného programu paní Michaelu Musilovou na telefonním čísle +420702148821 nebo na e-mailu  musilova1@iscare.cz. Použít můžete i náš kontaktní formulář.


Content content iscare logo snipet

Nenašli jste, co hledáte? Napište nám!

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 2

Zveme Vás na prohlídku lůžkového oddělení klinického centra ISCARE ve 2. patře budovy Lighthouse..

Img bot 3

Sídlem Klinického centra ISCARE I.V.F. a.s. je moderní výšková budova Lighthouse v Praze 7 Holešovicích v blízkosti Libeňského mostu..