• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni plastic Thumb thumb img alexander vatlak 145x145

MUDr. Alexander Vatľak
Primář plastické chirurgie

Rhinoplastika

Každá rhinoplastika je individuální. Optimální věk k operaci nosu spadá do období od ukončení růstu přibližně v 18 letech života do 35 let.

Nos tvoří hlavní dominantu obličeje a jeho tvarové odchylky jsou buď vrozené, nebo získané. Změna tvaru nosu může být provázena poruchou jeho funkce (dýchání).

Operaci můžeme rozdělit na dvě skupiny. Rhinoplastka tzv. měkkého nosu, tedy korekce hrotu nosu bez opravy kostěných struktur. Druhou skupinou jsou operace nosu s chirurgickým zásahem do nosních kůstek, rhinoplastika tzv. tvrdého nosu.

Konzultace

Při individuální bezplatné konzultaci s Vámi chirurg probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku. Veškerá předoperační vyšetření provádíme přímo u nás na klinice během jedné návštěvy. Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 234 770 235, e-mailem foitova@iscare.cz nebo můžete použít náš kontaktní formulář.

Operace

Menší výkony provádíme v lokální anestezii, kompletní rhinoplastiku v celkové anestezii, která bývá pro pacienta výhodnější. Operace je zakončena nosní tamponádou a přiložením sádrové dlahy, která fixuje nový tvar nosu.

Po výkonu

Pacient v pooperačním období dýchá pouze ústy. Tamponádu z nosu nejčastěji odstraňujeme pátý den po operaci a pacient si v po té čistí nosní dírky několikrát denně vlhkými štětičkami a nesmí smrkat. Otok a krevní výrony v oblasti obou očí se vstřebávají v průměru do 14 dnů, kdy je také sundána sádrová dlaha. Po dobu 2-3 měsíců zakazujeme veškerou sportovní aktivitu, aby nedošlo k poranění nosu a poškození jeho tvaru.

Délka výkonu

Výkon trvá přibližně 1,5 hodiny.

Hospitalizace

Doporučujeme jednodenní hospitalizaci.

Cena výkonu

Cena výkonu při korekci měkkého nosu je20.000,- Kč
Cena výkonu při kompletní rhinoplastice je45.000,- Kč

V ceně výkonu není zahrnuto

Předoperační vyšetření1.500,- Kč
Lokální anestezie800,- Kč
Celková anestezie/ analgosedace2.000,- Kč
Hospitalizace (1 den)1.500,- Kč
Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 2

Zveme Vás na prohlídku lůžkového oddělení klinického centra ISCARE ve 2. patře budovy Lighthouse..

Img bot 3

Sídlem Klinického centra ISCARE I.V.F. a.s. je moderní výšková budova Lighthouse v Praze 7 Holešovicích v blízkosti Libeňského mostu..