• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content andrologie Thumb lukas bittner 145x145

MUDr. Lukáš Bittner, FEBU, FECSM
Vedoucí lékař andrologie

Komplexní léčba neplodného muže

V současné době se muž podílí na neplodnosti páru ve více než v 50% případů.

Neplodnost může být způsobena buď dědičnými dispozicemi, či vrozenými poruchami jako jsou nesestouplá varlata. Velkou skupinou příčin neplodnosti jsou hormonální poruchy, obezita, varikokéla, kouření a užívání drog. Dalším důvodem neplodnosti bývá neprůchodnost pohlavního traktu, způsobená buď záněty nebo operacemi jako je vazektomie a další.

Diagnostika

Diagnostika neplodného muže zahrnuje podrobnou anamnézu, kompletní fyzikální a sonografické vyšetření pohlavního traktu, hormonální vyšetření a vyšetření ejakulátu.

Léčba

Komplexní léčba neplodného muže zahrnuje od výživových a režimových doporučení přes hormonální stimulaci vývoje spermií po chirurgické řešení varikokély a neprůchodnosti chámovodů až po chirurgické získání spermií u mužů s nulovým počtem spermií v ejakulátu.

V našem centru nabízíme všechny uvedené možnosti léčby neplodného muže včetně mikrochirurgické operace varikokély a mikrochirurgického odběru spermií MESA/mikroTESE.

Content iscare logo modr  2020

Nenašli jste, co hledáte? Napište nám!

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.