• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content andrologie Thumb lukas bittner 145x145

MUDr. Lukáš Bittner, FEBU, FECSM
Vedoucí lékař andrologie

Komplexní léčba poruch erekce

Na poměrně složitém mechanismu erekce penisu se podílí celá řada vlivů, jejichž narušením může dojít k různému stupni poruchy erekce (od mírných poruch až k úplnému vymizení).

Nejčastějším důvodem poruchy erekce jsou příčiny cévní (vysoký tlak, ateroskleróza a vysoká hladina krevních tuků, narušená výstelka cévní stěny, cukrovka, vliv kouření), hormonální (nedostatečná hladina testosteronu) a také neurologické (celá řada onemocnění – např. roztroušená skleróza, parkinsonismus, Alzheimerova nemoc). Stále častěji se objevuje porucha erekce po náročných operacích v břiše a malé pánvi z důvodu odstranění nádoru prostaty nebo tlustého střeva. Je zřejmé, že na zhoršení erekce má vliv i nezdravý životní styl včetně nadužívání alkoholu, drog a nedostatek pohybu. Porucha erekce tak může být prvním projevem jiného a více závažného (kardiovaskulárního) onemocnění.

Menší skupinu příčin poruch erekce tvoří problémy primárně psychické.

Diagnostika

V těchto případech se provádí vyšetření krevních parametrů, které mohou prokázat výše uvedená cévní onemocnění. Nelze opomenout fyzikální vyšetření genitálu, prostaty a vyšetření stavby a cévního zásobení penisu ultrazvukem.

Léčba

V převážné většině případů je primární léčba tabletovými preparáty na lékařský předpis, které zajistí dostatečné prokrvení penisu. Tyto léky se užívají s předstihem před plánovanou pohlavní aktivitou a mají různou dobu účinnosti. Všechny léky jsou bezpečné a vysoce účinné, pokud je dodržován lékařem stanovený režim léčby. Některé z těchto léků se mohou v malé dávce užívat pravidelně.

Podtlakové erektory (tzv. vakuové pumpy) jsou užívány k udržení pružnosti tkání penisu zejména jako rehabilitace penisu. Možností první linie léčby je i aplikace tzv. rázové vlny do penisu. Jejím působením dochází k přechodnému zvýšení prokrvení a novotvorbě krevních cév v oblasti topořivých těles.

Dalším stupněm léčby je aplikace látky, která zabezpečí automaticky nástup erekce (vazoaktivní látka) buď v podobě krému zavedeného do močové trubice nebo v podobě injekce, kterou si muž aplikuje přímo do topořivého tělesa.

Pokud selžou nebo nevyhovují předchozí možnosti léčby, je k dispozici chirurgické řešení – zavedení implantátu (penilní protézy) do topořivých těles v podobě ohebných implantátů (tzv. semirigidní) nebo v podobě nafukovacího trojdílného systému, který s výborných estetickým a funkčním efektem zajistí erekci kdykoli.

V našem centru nabízíme všechny typy léčby poruch erekce včetně implantace všech typů penilní protéz.

Content iscare logo modr  2020

Nenašli jste, co hledáte? Napište nám!

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.