• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content andrologie Thumb lukas bittner 145x145

MUDr. Lukáš Bittner, FEBU, FECSM
Vedoucí lékař andrologie

Komplexní léčba stárnoucího muže

S postupujícím věkem se u muže mohou objevit příznaky nedostatečné hladiny mužských pohlavních hormonů – zejména testosteronu.

Testosteron se podílí na správné funkci erekce i ejakulace, má vliv na plodnost, ale také na dostatečný růst a uchování svalové a kostní hmoty, správnou krvetvorbu a v neposlední řadě také na psychiku a celkovou výkonnost muže.

Někdy je tento stav, kdy je hladina testosteronu snížena, nazýván „mužským přechodem“ nebo „syndromem stárnoucího muže“.

Léčba

Náhrada ubývajícího přirozeného testosteronu je možná jak ve formě gelu, injekcí či prášků a patří do rukou lékaře. Důležité je pravidelné a dlouhodobé sledování léčených pacientů.

V našem centru nabízíme komplexní léčbu stárnoucího muže.

Diagnostika

Stěžejní je pečlivý pohovor s pacientem a vyplnění specifických dotazníků. Součástí vyšetření je i odběr krve, který dokáže ozřejmit hladinu mužských pohlavních hormonů, eventuálně dalších parametrů, které se mohou podílet na tzv. „syndromu stárnoucího muže“. Vhodné v těchto případech je i vyšetřit i prostatický specifický antigen a vyloučit tak nádorové onemocnění prostaty.

Content iscare logo modr  2020

Nenašli jste, co hledáte? Napište nám!

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.