ODBORNOSTI

MESA/mikroTESE

Mikrochirurgické vyhledávání a odběr spermií z nadvarlete (MESA) a varlete (mikroTESE) u neplodných mužů.

U mužů, kteří nemají v ejakulátu žádné spermie, je možné nalézt spermie přímo ve varlatech. Šance na úspěch se zvyšuje po hormonální přípravě a při použití nejmodernější mikrochirurgické metody mikroTESE. Celková šance na nález spermií u neobstruční azoospermie je kolem 55 %.

Operace

Zákrok probíhá v celkové anestezii, operační rána je na jedné polovině nebo na obou polovinách šourku. Pod kontrolou mikroskopu je nejprve odsát obsah nadvarlete a posléze je pod mikroskopem prohledána tkáň varlat. Z okrsků, ve kterých je pravděpodobný vývoj spermií, jsou odebrány mikroskopické vzorky a odeslány k dalšímu zpracování v IVF laboratoři. Laboratoř během výkonu hlásí počet a kvalitu spermií ve vzorcích. Metodou mikroTESE lze prohledat obsah varlat kompletně s minimálním poškozením varlete.

Po výkonu

Po probuzení z celkové anestezie je možné propuštění za 5 hodin. Následující tři dny je vhodné dodržovat klidový režim a na 14 dní omezit sportovní aktivity.

Délka výkonu

Zákrok trvá cca 2 hodiny.

Hospitalizace

Zákrok je prováděn v ambulantním režimu.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň