• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content andrologie Thumb lukas bittner 145x145

MUDr. Lukáš Bittner, FEBU, FECSM
Vedoucí lékař andrologie

MESA/mikroTESE

Mikrochirurgické vyhledávání a odběr spermií z nadvarlete (MESA) a varlete (mikroTESE) u neplodných mužů.

U mužů, kteří nemají v ejakulátu žádné spermie, je možné nalézt spermie přímo ve varlatech. Šance na úspěch se zvyšuje po hormonální přípravě a při použití nejmodernější mikrochirurgické metody mikroTESE. Celková šance na nález spermií u neobstruční azoospermie je kolem 55%.

Operace

Zákrok probíhá v celkové anestezii, operační rána je na jedné polovině nebo na obou polovinách šourku. Pod kontrolou mikroskopu je nejprve odsát obsah nadvarlete a posléze je pod mikroskopem prohledána tkáň varlat. Z okrsků, ve kterých je pravděpodobný vývoj spermií, jsou odebrány mikroskopické vzorky a odeslány k dalšímu zpracování v IVF laboratoři. Laboratoř během výkonu hlásí počet a kvalitu spermií ve vzorcích. Metodou mikroTESE lze prohledat obsah varlat kompletně s minimálním poškozením varlete.

Po výkonu

Po probuzení z celkové anestezie je možné propuštění za 5 hodin. Následující tři dny je vhodné dodržovat klidový režim a na 14 dní omezit sportovní aktivity.

Délka výkonu

Zákrok trvá cca 2 hodiny.

Hospitalizace

Zákrok je prováděn v ambulantním režimu.

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.