ODBORNOSTI

Komplexní léčba poruch erekce

Na poměrně složitém mechanismu erekce penisu se podílí celá řada vlivů, jejichž narušením může dojít k různému stupni poruchy erekce (od mírných poruch až k úplnému vymizení).

Nejčastějším důvodem poruchy erekce jsou příčiny cévní (vysoký tlak, ateroskleróza a vysoká hladina krevních tuků, narušená výstelka cévní stěny, cukrovka, vliv kouření), hormonální (nedostatečná hladina testosteronu) a také neurologické (celá řada onemocnění – např. roztroušená skleróza, parkinsonismus, Alzheimerova nemoc). Stále častěji se objevuje porucha erekce po náročných operacích v břiše a malé pánvi z důvodu odstranění nádoru prostaty nebo tlustého střeva. Je zřejmé, že na zhoršení erekce má vliv i nezdravý životní styl včetně nadužívání alkoholu, drog a nedostatek pohybu. Porucha erekce tak může být prvním projevem jiného a více závažného (kardiovaskulárního) onemocnění.

Menší skupinu příčin poruch erekce tvoří problémy primárně psychické.

Diagnostika

V těchto případech se provádí vyšetření krevních parametrů, které mohou prokázat výše uvedená cévní onemocnění. Nelze opomenout fyzikální vyšetření genitálu, prostaty a vyšetření stavby a cévního zásobení penisu ultrazvukem.

Léčba

V převážné většině případů je primární léčba tabletovými preparáty na lékařský předpis, které zajistí dostatečné prokrvení penisu. Tyto léky se užívají s předstihem před plánovanou pohlavní aktivitou a mají různou dobu účinnosti. Všechny léky jsou bezpečné a vysoce účinné, pokud je dodržován lékařem stanovený režim léčby. Některé z těchto léků se mohou v malé dávce užívat pravidelně.

Podtlakové erektory (tzv. vakuové pumpy) jsou užívány k udržení pružnosti tkání penisu zejména jako rehabilitace penisu. Možností první linie léčby je i aplikace tzv. rázové vlny do penisu. Jejím působením dochází k přechodnému zvýšení prokrvení a novotvorbě krevních cév v oblasti topořivých těles.

Dalším stupněm léčby je aplikace látky, která zabezpečí automaticky nástup erekce (vazoaktivní látka) buď v podobě krému zavedeného do močové trubice nebo v podobě injekce, kterou si muž aplikuje přímo do topořivého tělesa.

Pokud selžou nebo nevyhovují předchozí možnosti léčby, je k dispozici chirurgické řešení – zavedení implantátu (penilní protézy) do topořivých těles v podobě ohebných implantátů (tzv. semirigidní) nebo v podobě nafukovacího trojdílného systému, který s výborných estetickým a funkčním efektem zajistí erekci kdykoli.

V našem centru nabízíme všechny typy léčby poruch erekce včetně implantace všech typů penilní protéz.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň