ODBORNOSTI

Komplexní léčba stárnoucího muže

S postupujícím věkem se u muže mohou objevit příznaky nedostatečné hladiny mužských pohlavních hormonů – zejména testosteronu.

Testosteron se podílí na správné funkci erekce i ejakulace, má vliv na plodnost, ale také na dostatečný růst a uchování svalové a kostní hmoty, správnou krvetvorbu a v neposlední řadě také na psychiku a celkovou výkonnost muže.

Někdy je tento stav, kdy je hladina testosteronu snížena, nazýván „mužským přechodem“ nebo „syndromem stárnoucího muže“.

Diagnostika

Stěžejní je pečlivý pohovor s pacientem a vyplnění specifických dotazníků. Součástí vyšetření je i odběr krve, který dokáže ozřejmit hladinu mužských pohlavních hormonů, eventuálně dalších parametrů, které se mohou podílet na tzv. „syndromu stárnoucího muže“. Vhodné v těchto případech je i vyšetřit i prostatický specifický antigen a vyloučit tak nádorové onemocnění prostaty.

Léčba

Náhrada ubývajícího přirozeného testosteronu je možná jak ve formě gelu, injekcí či prášků a patří do rukou lékaře. Důležité je pravidelné a dlouhodobé sledování léčených pacientů.

V našem centru nabízíme komplexní léčbu stárnoucího muže.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň