ODBORNOSTI

Komplexní léčba stárnoucího muže

S postupujícím věkem se u muže mohou objevit příznaky nedostatečné hladiny mužských pohlavních hormonů – zejména testosteronu.

Testosteron se podílí na správné funkci erekce i ejakulace, má vliv na plodnost, ale také na dostatečný růst a uchování svalové a kostní hmoty, správnou krvetvorbu a v neposlední řadě také na psychiku a celkovou výkonnost muže.

Někdy je tento stav, kdy je hladina testosteronu snížena, nazýván „mužským přechodem“ nebo „syndromem stárnoucího muže“.

Léčba

Náhrada ubývajícího přirozeného testosteronu je možná jak ve formě gelu, injekcí či prášků a patří do rukou lékaře. Důležité je pravidelné a dlouhodobé sledování léčených pacientů.

V našem centru nabízíme komplexní léčbu stárnoucího muže.

Diagnostika

Stěžejní je pečlivý pohovor s pacientem a vyplnění specifických dotazníků. Součástí vyšetření je i odběr krve, který dokáže ozřejmit hladinu mužských pohlavních hormonů, eventuálně dalších parametrů, které se mohou podílet na tzv. „syndromu stárnoucího muže“. Vhodné v těchto případech je i vyšetřit i prostatický specifický antigen a vyloučit tak nádorové onemocnění prostaty.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň