• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content main cjch Thumb rg foto poradna1

prof. MUDr. Robert Gürlich, CSc.
Primář Centra jednodenní chirurgie

Appendektomie

Appendektomie (odstranění červovitého přívěsku slepého střeva – lidově „odstranění slepého střeva“) patří mezi časté operace na chirurgických odděleních.

V našem zdravotnickém zařízení provádíme plánované laparoskopické nebo klasické appendektomie, které se provádí v případě potvrzeného chronického zánětu červovitého přívěsku slepého střeva.

Vyvolávajícím momentem chronického zánětu červovitého přívěsku slepého střeva může být střevní infekce včetně parazitárních, zácpa, změna stravovacích návyků (zahraniční cesty) či gynekologické potíže. Onemocnění se projevuje opakovanými bolestmi v pravé dolní části břicha, občas nevolností, mírně zvýšenou teplotou a poruchami vyprazdňování stolice.

Chirurgická léčba se při akutním zánětu provádí ihned. Pokud se objeví teplota, zástava plynů a zatvrdnutí břicha vpravo, hrozí protržení slepého střeva a zánět pobřišnice. V těchto případech je nutná co nejdřívější kontrola lékařem, který stanoví další vyšetření a postup.

!! Akutní zánět červovitého přívěsku slepého střeva naše zdravotnické zařízení v současné době neošetřuje.

Konzultace

Při individuální konzultaci s Vámi lékař probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení nejlepšího výsledku. Před operací je potřebné ultrazvukové vyšetření břicha. Před operací samotnou je potřebné interní vyšetření, případně i jiná vyšetření podle zdravotního stavu pacienta. Toto vyšetření lze provést cestou praktického lékaře na základě námi vystavené žádanky nebo  se lze objednat k některému z naších internistů.

Na konzultaci se objednáte přes naši recepci na tel: +420 234 770 260-1

Operace

Operace se provádí v celkové anestezii. Principem je odstranění celého postiženého červovitého přívěsku po jeho uzavření i s cévním zásobením. Tuto operaci je možné provést jak klasickým způsobem z malého řezu v pravém podbřišku, tak laparoskopicky pomocí 3 malých řezů.

Po operaci

Večer po operaci pacient vstává z lůžka a přijímá tekutiny. Omezení pevné stravy je nutné i v dalších pěti dnech po operaci. Při nekomplikovaném průběhu pacient odchází do domácího ošetřování první nebo druhý den po operaci. Stehy se odstraňují osmý den po operaci nebo del dohody s operatérem. Dobu pracovní neschopnosti doporučujeme obvykle dva až tři týdny podle druhu vykonávané práce.

Délka operace

Operace trvá přibližně 30-60 minut.

Hospitalizace

Doporučujeme 1-2 denní hospitalizaci.

Cena výkonu

Operaci na našem pracovišti plně hradí většina zdravotních pojišťoven a od pacienta není vyžadován žádný příplatek.

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.