• PO - ČT 7.00 -19.00
 • 7.00-18.00
 • SO 7.00-12.00
Content main cjch Thumb rg foto poradna1

prof. MUDr. Robert Gürlich, CSc.
Primář Centra jednodenní chirurgie

Lůžkové oddělení - pokyny k přijetí a provozní řád

Na této stránce najdete veškeré informace k přijetí na lůžkové oddělení CJCH.

Před každým výkonem je třeba provést předoperační vyšetření. Pokud ho absolvujete v místě bydliště, navštivte tři týdny před výkonem svého praktického lékaře se seznamem nutných odběrů a vyšetření, který jste dostali současně s těmito pokyny při stanovení termínu operace. Výsledek nezapomeňte přinést s sebou!

Ve čtvrtek odpoledne nebo v pátek před termínem operace zavolejte na sesternu CJCH (tel: 234 770 366). Bude Vám upřesněn den a hodina přijetí i výkonu a budou domluveny organizační detaily příjmu.

Neuvede-li sestra jinak, poté je požadováno od půlnoci dne příjmu nejíst, nepít, nekouřit, nežvýkat a necucat bonbony, pastilky apod. Doporučil-li Vám praktický lékař nebo ambulantní specialista v rámci předoperačního vyšetření užít v den operace ráno některé z trvale užívaných léků, je možno je brzy ráno zapít douškem vody a sdělit tuto skutečnost během příjmu na CJCH. 

V den přijetí se přihlaste na recepci kliniky (Českomoravská 2510/19, 190 00, Praha 9). Pokud se ze závažných důvodů nemůžete k přijetí dostavit, oznamte to co nejdříve telefonicky opět na sesternu CJCH v pracovní dny 7:00 -15:30 (tel: 234 770 366). Můžete také nechat vzkaz na recepci kliniky v pondělí až pátek 7:00 – 19:00.

Pokud se před operací objeví akutní zdravotní potíže (katar, rýma, opar, kožní vyrážka, alergie…) neprodleně nás informujte.

S sebou si vezměte

 • průkazku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz
 • doklad o pracovní neschopnosti, pokud již byl vystaven (jinak o vystavení žádejte na sesterně CJCH)
 • léky, které trvale užíváte (pokud možno v originálních obalech)
 • dýchací přísroj k léčbě syndromu spánkové apnoe, máte-li jej lékaři naordinován
 • výsledky předoperačních vyšetření, pokud byly provedeny jinde než v ISCARE
 • antitrombotické punčochy I. kompresní třídy sahající od prstů nohou k tříslům (lze zakoupit v lékárně v přízemí budovy Lighthouse nebo ve zdravotnických potřebách)
 • toaletní potřeby, domácí obuv, noční oděv, župan
 • oblíbenou knihu

Týden před operací je třeba vysadit následující léky

Acylpyrin, Anopyrin, Aspegic, Aspirin, Aggrenox, Aspro, Brufen, Curantyl, Diclofenac, Godasal, Ibuprofen, Ibustrin, Kardegic, Olfen, Rewodina, Superpyrin, Tagren, Ticlid, Thomapyrin, Upsarin, Vessel Due a Voltaren.

Pokud užíváte Warfarin, po domluvě s lékařem bude 5 dní před výkonem nahrazen nízkomolekulárním heparinem aplikovaným podkožně.

Jste-li léčeným diabetikem, dbejte pokynů svého diabetologa stran úpravy léčby cukrovky před operací (vysazení léků apod.)


Po přijetí ošetřujícím lékařem budete zavedeni na lůžkové oddělení ve 2. patře. Pokoje jsou maximálně čtyřlůžkové, vždy dva sousední mají společné sociální zařízení. Součástí vybavení je uzamykatelná vlastní skříňka, televizor, polohovatelné lůžko a noční stolek. S vlastním notebookem se můžete připojit k internetu.

Nadstandardní služba

Jednolůžkový pokoj je možno zarezervovat podle kapacitních možností lůžkového oddělení, tento požadavek je ale nutné oznámit předem. Vzhledem k omezené kapacitě oddělení není bohužel možno v tomto vždy vyhovět.

Bližší informace o cenách a objednání Vám poskytne staniční sestra na oddělení a pracovníci recepce.

Upozornění

Klinika i celá budova je nekuřácká.  Hospitalizovaní kuřáci mohou opustit oddělení nebo budovu na vlastní nebezpečí v civilním oblečení po poučení a podpisu prohlášení o vědomí si všech rizik vyplývajících z tohoto počinu.

Nenoste s sebou (pokud možno) velká zavazadla!

Neberte si k hospitalizaci cenné šperky a větší peněžní obnosy, klinika za jejich případnou ztrátu neodpovídá.

Je třeba odlakovat alespoň jeden nehet pro monitoraci při operaci. Prsteny a jiné šperky, které nejdou sejmout, nahlaste sestrám.


Návštěvy jsou možné denně, nejlépe ale v odpoledních hodinách (15:00 – 18:00) a to s přihlédnutím k respektování přijatelné míry soukromí ostatních hospitalizovaných pacientů a aktuálnímu provozu na oddělení – po návštěvách je tedy požadováno dbát pokynů zdravotnického personálu. Při propuštění z lůžkového oddělení si každý musí zajistit odvoz s doprovodem dospělé osoby.


V případě jakýchkoli otázek se s důvěrou obracejte na zdravotní sestry i ošetřující lékaře, případně na primáře oddělení.

Návštěvní řád lůžkového oddělení

Lůžková část klinického centra ISCARE a.s. se nachází ve 3. a 4. patře budovy.

Zde je Vám 24 hodin denně k dispozici tým lůžkových sester a sloužící lékař. Uděláme tak vše, co je v našich silách, abyste se u nás cítili příjemně. Prosíme Vás proto o respektování našich pravidel, která napomáhají udržet vysoký standard našich služeb.

 • Prostory kliniky jsou otevřeny od pondělí do pátku 7:00 hod do 19:00 hod (v pátek do 18:00 hod).
 • Návštěvní hodiny lůžkového oddělení jsou každý den od 15:00 hod do 18:00 hod.
 • Výjimky schvaluje generální ředitel.
 • Vstup dětí do 18 let je přísně zakázán, vstup není povolen ani těhotným nebo kojícím ženám.
 • Vstup se zvířaty je přísně zakázán.
 • Po 18:00 hod bude vstup umožněn pouze po předchozí domluvě s ošetřujícím nebo službu majícím lékařem.
 • Každá návštěva je povinna o svém příchodu, odchodu a pohybu s pacientem mimo prostory kliniky informovat personál kliniky – sesterna oddělení.
 • Na JIP, jsou návštěvy povoleny výjimečně jen po předchozí domluvě s ošetřujícím lékařem nebo službu konajícím lékařem.
 • Kromě personálu a hospitalizovaných pacientů je komukoliv na všech odděleních přísně zakázáno se mimo návštěvní hodiny zdržovat nebo přespávat.
 • Je nutné dodržovat hygienické předpisy kliniky a především neodkládat žádné předměty na lůžka pacientů, nepřinášejte květiny, alkohol, nenahlášené léky a potraviny podléhající rychlé zkáze.
 • Návštěvníkům není dovoleno manipulovat s jakýmkoliv technickým zařízením v areálu celé kliniky.
 • Z bezpečnostních a hygienických důvodů je v prostorách kliniky přísný zákaz kouření.
 • Po propuštění pacienta musí pacient opustit oddělení do 20 minut.
 • Personál klinického centra si vyhrazuje právo omezit průběh návštěvy za účelem řádného výkonu lékařské péče.
Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.