ODBORNOSTI

Dárkyně vajíček

Klinické centrum ISCARE disponuje vlastní databází dárkyň vajíček, kterou neustále doplňuje. Pokud máte zájem stát se dárkyní, kontaktujte koordinátorku darovacího programu.

Darování je v ČR oboustranně anonymní a je bezplatné. Dárkyně má nárok na finanční kompenzaci nákladů spojených s dárcovstvím vajíček ve výši až do 28.000 Kč.

Neplodných párů celosvětově přibývá a pro mnohé z nich jsou darovaná  vajíčka poslední nadějí na cestě k vlastním dětem.

Jak se stát dárkyní

Spojíte se s koordinátorkou darovacího programu, s paní Evou Šmolíkovou, která se ujistí, že splňujete podmínky pro dárkyně. Zodpoví Vaše dotazy a objedná Vás na vstupní vyšetření. Abyste mohla být do darovacího programu zařazena, je třeba, absolvovat několik vyšetření. Od začátku procesu do prvního darování uběhnou přibližně 3 měsíce. Koordinátorka Vás celým procesem provede, objedná Vás na vyšetření a můžete se na ni kdykoliv obrátit. 

Požadavky na dárkyně
  • věk 20-34 let (výjimky nejsou možné)
  • zdraví tělesné i duševní
  • známá/zjistitelná zdravotní historie rodičů i prarodičů
  • dokončené středoškolské vzdělání (maturita/výuční list)
  • trvalý pobyt a zdravotní pojištění v ČR
  • vzrůst 157 cm a více
  • zda máte BMI do 30 lze vypočítat ZDE
Jak probíhá darování

Pokud jste splnila podmínky pro zapojení do darovacího programu, pozveme si Vás na gynekologické vyšetření před darováním. Vysvětlíme Vám, kdy a jaké léky budete užívat. Před samotným darováním si budete cca 10-14 dnů aplikovat injekce pod kůži (vše Vám podrobně vysvětlíme a máme pro Vás i instruktážní videa) a v této době u nás též absolvujete ultrazvukové kontroly, které jsou nutné pro stanovení termínu odběru vajíček. Odběr vajíček probíhá v krátkodobé celkové anestezii (10-20 minut). Pár hodin po odběru odcházíte s doprovodem domů. Rekonvalescence po odběru bývá velmi rychlá.

Rizika při stimulaci vaječníků a odběru vajíček jsou minimální.

Máte-li zájem o darování vajíček nebo o dárcovství uvažujete, kontaktujte koordinátorku darovacího programu paní MVDr. Evu Šmolíkovou na telefonním čísle +420702148821 nebo na e-mailu  smolikova@iscare.cz.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Autem – do Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metrem – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvají – č. 8 a 25 do stanice Multiaréna Praha

Vlakem – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň