ODBORNOSTI

Dárkyně vajíček

Klinické centrum ISCARE disponuje vlastní databází dárkyň vajíček, kterou neustále doplňuje. Pokud máte zájem stát se dárkyní, kontaktujte koordinátorku darovacího programu.

Darování je v ČR oboustranně anonymní a je bezplatné. Dárkyně má nárok na finanční kompenzaci nákladů spojených s dárcovstvím vajíček ve výši 28.000 Kč.

Neplodných párů celosvětově přibývá a pro mnohé z nich jsou darovaná  vajíčka poslední nadějí na cestě k vlastním dětem.

Jak se stát dárkyní

Spojíte se s koordinátorkou darovacího programu, s paní Sabínou Jakči, která se ujistí, že splňujete podmínky pro dárkyně. Zodpoví Vaše dotazy a objedná Vás na vstupní vyšetření. Abyste mohla být do darovacího programu zařazena, je třeba, absolvovat několik vyšetření. Od začátku procesu do prvního darování uběhnou přibližně 3 měsíce. Koordinátorka Vás celým procesem provede, objedná Vás na vyšetření a můžete se na ni kdykoliv obrátit. 

Požadavky na dárkyně
  • věk 20-34 let (výjimky nejsou možné)
  • zdraví tělesné i duševní
  • známá/zjistitelná zdravotní historie rodičů i prarodičů
  • dokončené středoškolské vzdělání (maturita/výuční list)
  • trvalý pobyt a zdravotní pojištění v ČR
  • vzrůst 157 cm a více
  • BMI do 30 


Spočítejte si své BMI:

­
Spočítej BMI
Jak probíhá darování

Pokud jste splnila podmínky pro zapojení do darovacího programu, pozveme si Vás na gynekologické vyšetření před darováním. Vysvětlíme Vám, kdy a jaké léky budete užívat. Před samotným darováním si budete cca 10-14 dnů aplikovat injekce pod kůži (vše Vám podrobně vysvětlíme a máme pro Vás i instruktážní videa) a v této době u nás též absolvujete ultrazvukové kontroly, které jsou nutné pro stanovení termínu odběru vajíček. Odběr vajíček probíhá v krátkodobé celkové anestezii (10-20 minut). Pár hodin po odběru odcházíte s doprovodem domů. Rekonvalescence po odběru bývá velmi rychlá.

Rizika při stimulaci vaječníků a odběru vajíček jsou minimální.

Máte-li zájem o darování vajíček nebo o dárcovství uvažujete, kontaktujte koordinátorku darovacího programu na telefonním čísle +420702148821 nebo emailem na recepce@iscare.cz

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Autem – do Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metrem – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvají – č. 8 a 25 do stanice Multiaréna Praha

Vlakem – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň