ODBORNOSTI

Preimplantační genetický screening a diagnostika

Preimplentační genetické testování je určené k diagnostice chromosomálních aberací či homogenně dědičných chorob embrya ještě před jeho implantací do dělohy budoucí matky. Cílem testování je snížení rizika spontánních potratů, zvýšení pravděpodobnosti otěhotnění a objasnění příčin neúspěchů IVF.

Materiál pro genetické testování embryí je nejčastěji získáván z embryí ve stádiu blastocysty (tj. 5. nebo 6. den embryonálního vývoje). Embrya určená pro genetické testování jsou kultivována v timelapse monitoringu, před samotnou biopsií je zapotřebí otevřít obal embrya (metodou asistovaného hatchingu) a následně jsou pomocí tenké skleněné jehly odebrány buňky pro testování. Embrya jsou po odběru zamrazena. Transfer je možný až po obdržení výsledků biopsie.

 

PGT-A

Preimplentační genetické testování aneuploidií  diagnostikuje genomové mutace, početní chromosomální vady.  PGT-A je doporučováno pacientkám vyššího věku, s předchozími opakovanými spontánními potraty, po opakovaných nezdařených pokusech IVF léčby či párům s abnormálním spermiogramem.

PGT- SR

Preimplentační genetické testování strukturních chromozomových vad detekuje nebalancované chromosomové přestavby embrya. PGT-SR je doporučováno, pokud jeden z páru je nositelem balancované chromosomové přestavby.

PGT- M

Preimplentační genetické testování monogenních chorob je vždy indikováno lékařem- genetikem a diagnostikuje genové mutace.

 

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň