ODBORNOSTI

Selekce spermií pomocí MFSS chipu

Metoda slouží k selekci kvalitních spermií a jejich následnému využití při umělém oplodnění.

ZYMOT (dřive FERTILE Plus) Microfluidic Sperm Sorting Chip je velice šetrná a chemikálií prostá metoda zpracování spemií. Zymot je speciálně formovaná komůrka se selekční membránu napodobující přirozené prostředí reprodukčního systému ženy (vejcovody). Vytříděné spermie mají lepší morfologii, genetickou kvalitu, životaschopnost a pohyblivost, než měl původní vzorek.

Metoda je tak novou šetrnou alternativou standardního zpracování spermií, která nevyžaduje žádnou předchozí úpravu vzorku spermatu a použití přístrojů (např. centrifugy), které zvyšují oxidativní stres spermií. Takto připravený vzorek spermií je možné dále použít pro oplozování vajíček metodou ICSI.

Pozn. Microfluidic sperm sorting chip nelze provést v případech, kdy ve vzorku není dostatek pohyblivých spermií. Tato metoda není vhodná pro spermie získané metodou TESE a pro těžké formy oligoastenoteratozoospermie.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň