ODBORNOSTI

Jak se chovat po odběru vajíček (OPU)

Správné chování po odběru vajíček může napomoci k pozitivnímu výsledku následného embryo transferu. Proto jsme pro Vás dali dohromady několik stručných rad, čemu se vyvarovat a z čeho si naopak nedělat těžkou hlavu

Po odběru vajíčka, který se provádí v krátkodobé celkové anestezii, je pacientka uložena na lůžko a zůstává 2 hodiny na dospávacím pokoji. Před propuštěním je informována lékařem o dalším postupu a může v doprovodu svého partnera odejít domů.

Nepříjemné pocity v oblasti bříška po OPU

V případě pocitu nafouklého bříška doporučujeme zvýšený přísun bílkovin (tvarohy, jogurty) a pitný režim 4 - 5 litrů tekutin denně. Dále můžete střídat různé nápoje event. iontové nápoje a dodržovat klidový režim. V případě přetrvávající bolesti se k nám objednejte na ultrazvuk.

Jak zjistíme počet úspěšně oplozených vajíček?

Následující den po OPU si zavoláte po 14:00 hod do laboratoře (+420 234 770 283), kde se dozvíte počet oplozených vajíček. Zároveň Vám bude sděleno, kdy si máte volat znovu ohledně vývoje embryí a případného embryotransferu. V sobotu nebo ve státní svátek Vám tyto informace předá recepce kolem 10:00 hod ráno.

Embryo transfer

Na embryotransfer přijdete do 7. patra kliniky. Recepce Vám den dopředu zavolá přesný čas, kdy se máte dostavit. Sebou potřebujete pouze občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Samotný embryotransfer je jednoduchý a rychlý výkon bez anestezie. Před výkonem je nutné mít částečně naplněný močový měchýř, proto doporučujeme cca 1 hodinu před výkonem nemočit. Informace o průběhu kultivace a transferovaných embryích obdrží pacientka na místě od lékaře a embryologa.

Mražení nevyužitých embryí

Embrya, která nebyla transferována, je možné zamrazit pro budoucí využití (kryo embryo transfer).

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň