ODBORNOSTI

Jak se chovat před embryotransferem

Správné chování před embryotransferem může přispět k pozitivnímu výsledku embryotransferu. Proto jsme pro vás dali dohromady několik stručných rad, čemu se vyvarovat a z čeho si naopak nedělat těžkou hlavu.

Před embryotransferem užívejte léky dle doporučení lékaře.

Než může dojít k embryotransferu, musí se vajíčka nejprve odebrat (OPU) a oplodnit (fertilizace). Odběr vajíček se provádí v krátkodobé narkóze (cca 10 minut). Po odběru vajíčka je pacientka uložena na lůžko a zůstává 2 hodiny na dospávacím pokoji. Před propuštěním je informována lékařem a embryologem o dalším postupu a může v doprovodu svého partnera odejít domů.

Jak zjistíme počet úspěšně oplozených vajíček?

Následující den po OPU si zavoláte po 14:00 hod do laboratoře (+420 234 770 283), kde se dozvíte počet oplozených vajíček. Zároveň Vám bude sděleno, kdy si máte volat znovu ohledně vývoje embryí a případného embryotransferu. V sobotu nebo ve státní svátek Vám tyto informace předá recepce kolem 10:00 hod ráno.

Embryotransfer

Na embryotransfer přijdete do 7. patra kliniky. Recepce vám den dopředu zavolá přesný čas, kdy se máte dostavit. Sebou potřebujete pouze občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Samotný embryotransfer je jednoduchý a rychlý výkon bez anestezie. Před výkonem je nutné mít částečně naplněný močový měchýř, proto doporučujeme cca 1 hodinu před výkonem nemočit. Informace o průběhu kultivace a transferovaných embryích obdrží pacientka na místě od lékaře a embryologa.

Mražení nevyužitých embryí

Embrya, která nebyla transferována, je možné zamrazit pro budoucí využití (kryoembryotransfer).

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň