ODBORNOSTI

Jak se chovat před kryoembryotransferem (KET)

Správné chování před kryoembryotransferem může přispět k pozitivnímu výsledku embryotransferu. Proto jsme pro Vás dali dohromady několik stručných rad, čemu se vyvarovat a z čeho si naopak nedělat těžkou hlavu. Před kryoembryotransferem užívejte léky dle doporučení lékaře.

Ke kryoembryotransferu může dojít z několika důvodů.

  • Po úspěšném embryotransferu, kdy byla přebytečná kvalitní embrya zamražena pro budoucí využití.
  • Neproveditelnost prvního transferu z důvodu kupř. zúžení děložního hrdla. V tomto případě je kryokonzervace jediné řešení zachování embryí.
  • Program darovaných embryí. Darovaná embrya jsou určena párům, u kterých ani jeden z partnerů nedisponuje vlastním biologickým materiálem.

Před KETem užívejte léky dle doporučení lékaře.

Na kryoembryotransfer přijdete do 7. patra kliniky. Recepce Vám den dopředu zavolá přesný čas, kdy se máte dostavit. Sebou potřebujete pouze občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Samotný kryoembryotransfer je jednoduchý a rychlý výkon bez anestezie. Před výkonem je nutné mít částečně naplněný močový měchýř, proto doporučujeme cca 1 hodinu před výkonem nemočit. Informace o průběhu kultivace a transferovaných embryích obdrží pacientka na místě od lékaře a embryologa.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň