ODBORNOSTI

Jak se chovat před odběrem vajíček (OPU)

Správné chování před OPU může přispět k pozitivnímu výsledku následného embryotransferu. Proto jsme pro vás dali dohromady několik stručných rad, čemu se vyvarovat a z čeho si naopak nedělat těžkou hlavu.

Pacientka si od 2. dne menstruačního cyklu aplikuje stimulační léky. Další ultrazvuková kontrola je naplánovaná obvykle na 7. nebo 8. den cyklu. Na tomto vyšetření se naplánuje odběr vajíček (OPU). Dva dny před OPU večer si aplikujete injekci hCG dle ordinace lékaře.

Odběr vajíček se provádí v krátkodobé narkóze (cca 10 minut), proto je nutné mít předoperační vyšetření vč. EKG od praktického lékaře nebo je možné absolvovat předoperační vyšetření přímo v Klinickém centru ISCARE. Je platné 6 týdnů od vyhotovení a proto se obvykle absolvuje těsně před vydáním stimulačních léků nebo v průběhu stimulace.

Na odběr vajíček, nebo také OPU, přijdete v domluvený den do 7. patra na recepci CRM. Přesný čas příchodu vám sdělí recepce CRM den předem. Přijďte nenalíčená, bez šperků a dalších cenností. Od půlnoci je nutné nejíst, nepít, nekouřit a neužívat žádné léky. S sebou si vezměte pouze občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Vše ostatní dostanete u nás.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň