ODBORNOSTI

Spermiogram

Vyšetření spermiogramu může být pro muže velice citlivou záležitostí. Proto si zakládáme na diskrétním a osobním přístupu ke každému muži, který se rozhodne podstoupit vyšetření spermiogramu na naší klinice. Jedná se o základní metodu diagnostiky mužské neplodnosti, která je vhodná nejen pro muže, kteří se neúspěšně snaží více jak rok o početí přirozenou cestou.

Objednání na vyšetření spermiogramu

Na vyšetření se pacient nemusí objednávat. Spermiogram provádíme od pondělí do pátku mezi 8:00 – 15:00 hod. Před odběrem je nutná 2– 5 denní pohlavní abstinence. Nedodržení doporučené doby pohlavní abstinence může negativně ovlivnit výsledky spermiogramu.

Výsledek spermiogramu je možné sdělit po telefonu přibližně za 2 hodiny na telefonním čísle andrologické laboratoře: +420 234 770 287. Pro sdělení výsledků je zapotřebí identifikační  PIN kód, který pacienti obdrží při vstupním pohovoru s lékařem.

V případě, že pacient navštívil kliniku pouze pro potřeby spermiogramu a identifikační PIN kód mu nebyl přiřazen, výsledky spermiogramu si vyzvedne osobně po předložení průkazu totožnosti.

Odběr vzorku pro vyšetření spermiogramu

K odběru ejakulátu je určena speciální sterilní odběrová nádoba, kterou je možné si vyzvednout u nás na recepci v 7. patře. Jinou odběrovou nádobku bohužel nemůžeme akceptovat.

Odběr vzorku je možné provést v speciální odběrové místnosti v 7. patře naší kliniky nebo vzorek přivést z domu. Vzorek je nutné udržovat při tělesné teplotě, v temnu a musí  být odevzdán do jedné hodiny po odběru.  Časová prodleva a nepříznivé podmínky během transportu mohou mít vliv na výsledek spermiogramu. Při odevzdávání vzorku je nutné doložit průkaz totožnosti s fotografií (občanský průkaz, cestovní pas).

Hodnocení výsledků spermiogramu naleznete na CRM- Laboratorní metody- Vyšetření spermiogramu

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň