ODBORNOSTI

Endoskopický sál EndoAlpha

Špičkové endoskopické vyšetřovny s názvem EndoALPHA využívají nejmodernější interaktivní techniku s FullHD rozlišením.

Pacientům nabízíme přesnější a rychlejší vyšetření a také větší pohodlí. Pro lékaře znamená nová technologie významný posun nejen v péči o nemocné, ale i v dalším vzdělávání a rozvoji léčby.

„Vybavení endoskopického pracoviště systémem EndoAPLHA patří v současnosti mezi nejmodernější zařízení, která jsou na světě v této oblasti dostupná. V celé Evropě ho pacientům může nabídnout pouze pět nemocnic,“ vysvětlil prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc., přednosta kliniky ISCARE.

Vybavení sálu

Místnosti jsou vybaveny jednou velkoplošnou obrazovkou a dvěma menšími monitory, na kterých lékař pacientovi ukáže výsledek vyšetření a podrobně mu vysvětlí možnosti léčby. Jedná se také o zákrokové sály, kde se provádějí endoskopické terapeutické zákroky, jako je odstraňování menších nádorů trávicí trubice, zástava krvácení nebo rozšiřování zúžených úseků trávicí trubice. Přístrojové vybavení sálů zahrnuje pouze ty nejmodernější přístroje, které se celosvětově k tomuto účelu používají.


Vzdělávání lékařů

Nové sáy jsou také plně interaktivní, což otevírá dosud ne zcela běžné možnosti v rozvoji léčby a vzdělávání lékařů. Nabízí možnost živého vysílání z prováděného výkonu např. na lékařské kongresy či on-line konzultace s odborníky na druhé straně světa. ISCARE pomocí této technologie poskytuje pravidelná školení lékař po celé České republice.

„Vyšetření pomocí techniky s nejvyšší kvalitou obrazu na třech monitorech umožňuje přesnější posouzení nálezu na sliznici trávicího ústrojí, umožní také intra-operační porovnání nálezů s předcházejícími vyšetřeními nebo s výsledky jiných zobrazovacích metod jako je výpočetní tomografie, magnetická rezonance nebo ultrazvukové vyšetření", doplnil profesor Milan Lukáš.

Přesnější diagnostika během výkonů a menší bolestivost pro pacienta

Tento moderní, interaktivní přístup usnadní provádějícímu lékaři rozhodnutí o volbě léčebné strategie nebo o dalších nezbytných vyšetřeních. Zabudování přístrojů do zavěšených stativů usnadní manipulaci i přístup k vyšetřovanému pacientovi. Na všech endoskopických sálech se k endoskopickému vyšetření využije oxid uhličitý. Oproti vzduchu je pro pacienta daleko příjemnější, rychleji se vstřebá a pacient po vyšetření netrpí bolestmi. Celkový vzhled sálu a uvedené přístrojové a technické vybavení přispívají ke zlepšení komfortu vyšetření pro pacienty.


Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň