ODBORNOSTI

PORADNA

Nenašli jste na našich stránkách odpověď na své otázky?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Jana • 04.03.2021

Dobrý den.Můj věk 59 let.Léčím se s crohnovou chorobou a 15 let beru kortikoidy entocort nebo budenofalk mám stále mírně aktivní zánět.Ještě mám pentásu sachet.Jinak přidružený nemoce těžkou osteoporozu na kterou jsem dostala lék Aclastu,artrozu,polyneuropatii,vysoký faktor VIII ředím krev clexanem,léky na vysoký tlak,hiatova hernie,astma.Ve žlučníku mám kámen 2 cm v listopadu jsem měla koliku a měla jsem podstoupit operaci nyní v březnu .Anesteziolog moji operaci zrušil,že jsem riziková a že by bylo potřeba mě očkovat na covid a pak že si mám přijít pro nový termín k operaci.Někdo říká že Astra Zeneca pro nás není vhodná.Jakou vakcínu vy doporučujete.Jinak obvodní lékařka mě říkala,že ona dostane jen Astru Zenecu a že registrovat by mě mohla ,až tak v květnu a operace by pak mohla být v září.Také říkala,že jinak by mě mělo možná dát očkování gastro.Opravdu nevím co nyní dělat a na koho se obrátit

Na Váš dotaz odpovídá:
MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

Dobrý den,

doporučujeme všem pacientům se nechat očkovat, a to bez ohledu na typ vakcíny. U našich pacientů budeme očkováni provádět hned, jak to bude možné a budou dostupné vakcíny. Jak to budou praktikovat jiná pracoviště to nevím.

Více než strach z očkování byste však měla mít z 15ti letého užívání kortikoidů, které se velmi pravděpodobně budou podílet na většině Vašich zdravotních problémů. Těžká osteoporóza, polyneuropatie a hypertenze.... Vás lékař by měl uvážit, zda by šla terapie CN nějak upravit.

S pozdravem M.Lukáš

Ukázat odpověď
Lucie Novotná • 01.03.2021

Dobrý den, očkovat pacienty s Ulcerózní kolitidou proti covid-19 ano či ne? Děkuji za Váš názor. S pozdravem Lucie Novotná

Na Váš dotaz odpovídá:
MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

Dobrý den,

odpověď je jednoduchá, jednoznačně ano.

S pozdravem M.Lukáš

Ukázat odpověď
Marie • 28.02.2021

Dobrý den, gastroskopie, koloskopie negativní, kalprotektin 150. MR enterografie - zánětlivé změny v orálním jejunu, kt. radiolog neshledal typické pro Crohna. Z imunolog.testů - pozitivní IBD. Může se přesto jednat o tuto nemoc, nebo jinou - SIBO, celiakie? Jaké vyšetření byste prosím doporučil? Děkuji.

Na Váš dotaz odpovídá:
MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

Dobrý den,

v takovém případě bych doporučil udělat enteroskopii a odebrat biopsie. O Crohnovu chorobu by se jednat mohlo.

S pozdravem M.Lukáš

Ukázat odpověď

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Autem – do Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metrem – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvají – č. 8 a 25 do stanice Multiaréna Praha

Vlakem – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň