• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni ibd Thumb img milan lukas 145x145

Prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc.
Přednosta kliniky a primář klinického a výzkumného centra pro střevní záněty

Endoskopický sál EndoAlpha

Špičková endoskopická vyšetřovna s názvem EndoALPHA je první tohoto typu ve střední Evropě. Využívá nejmodernější interaktivní techniku s FullHD rozlišením.

Pacientům nabízíme přesnější a rychlejší vyšetření a také větší pohodlí. Pro lékaře znamená nová technologie významný posun nejen v péči o nemocné, ale i v dalším vzdělávání a rozvoji léčby.

„Vybavení endoskopického pracoviště systémem EndoAPLHA patří v současnosti mezi nejmodernější zařízení, která jsou na světě v této oblasti dostupná. V celé Evropě ho pacientům může nabídnout pouze pět nemocnic,“ vysvětlil prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc, přednosta kliniky ISCARE.

Vybavení sálu

Nový sál má jako jediný endoskopický sál v ČR kompletně skleněné stěny, což umožňuje snadnější udržování hygieny a výrazně se tím snižuje riziko přenosu infekce. Místnost je vybavena jednou velkoplošnou obrazovkou a dvěma menšími monitory, na kterých lékař pacientovi ukáže výsledek vyšetření a podrobně mu vysvětlí možnosti léčby. Jedná se především o zákrokový sál, kde se budou provádět endoskopické, terapeutické zákroky, jako je odstraňování menších nádorů trávicí trubice, zástava krvácení nebo rozšiřování zúžených úseků trávicí trubice.

Vzdělávání lékařů

Nový sál je také plně interaktivní, což otevírá dosud ne zcela běžné možnosti v rozvoji léčby a vzdělávání lékařů. Nabízí možnost živého vysílání z prováděného výkonu např. na lékařské kongresy či on-line konzultace s odborníky na druhé straně světa. ISCARE plánuje svoji novou technologii poskytnout pro školení nových lékařů po celé České republice.

„Vyšetření pomocí techniky s nejvyšší kvalitou obrazu na třech monitorech umožňuje přesnější posouzení nálezu na sliznici trávicího ústrojí, umožní také intra-operační porovnání nálezů s předcházejícími vyšetřeními nebo s výsledky jiných zobrazovacích metod jako je výpočetní tomografie, magnetická rezonance nebo ultrazvukové vyšetření", doplnil profesor Milan Lukáš.

Přesnější diagnostika během výkonů a menší bolestivost pro pacienta

Tento moderní, interaktivní přístup usnadní provádějícímu lékaři rozhodnutí o volbě léčebné strategie nebo o dalších nezbytných vyšetřeních. Zabudování přístrojů do zavěšených stativů usnadní manipulaci i přístup k vyšetřovanému pacientovi. Nově se také k endoskopickému vyšetření využije oxid uhličitý. Oproti vzduchu je pro pacienta daleko příjemnější, rychleji se vstřebá a pacient po vyšetření netrpí bolestmi. Celkový vzhled sálu a uvedené přístrojové a technické vybavení přispívají ke zlepšení komfortu vyšetření pro pacienty.

ISCARE do novinky investoval zhruba šest milionů korun – čtyři miliony stálo zařízení zákrokového sálu, dva miliony pak přístrojové vybavení.

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.