• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni ibd Thumb img milan lukas 145x145

Prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc.
Přednosta kliniky a primář klinického a výzkumného centra pro střevní záněty

Jednobalónová enteroskopie

Jednobalónová enteroskopie je vyšetření tenkého střeva pomocí endoskopu s převlečenou trubicí balonkem.

Jednobalónová  enteroskopie se většinou provádí v analgosedaci za přítomnosti anesteziologa. Po uspání zavedeme přístroj (ústy) a prohlížíme jím tenké střevo. Posuzujeme chorobné (patologické) změny na sliznici a v případě potřeby můžeme odebrat vzorky k mikroskopickému vyšetření (odběr biopsie), odstranit polypy, stavět krvácení, rozšiřovat (dilatovat) zúžená místa. Vyšetření trvá v průměru 2 hodiny, záleží však na nálezu a jeho lokalizaci ve střevě.

Příprava

Den před vyšetřením se můžete nasnídat, v poledne a večer jen bujón (masový vývar) a dále již nic nejezte. Pijte hodně čiré tekutiny (vodu, světlý čaj, limonádu). Detaily přípravy s Vámi probere odesílající lékař, event. můžete kontaktovat i naše centrum. Šest hodin před začátkem samotného vyšetření již nic nepijte, protože výkon bude proveden v analgosedaci. Detailní pokyny k lačnění před analgosedací najdete zde.

Před enteroskopií je třeba upravit dávku nebo zcela vysadit některé léky jako jsou:

  • Inzulín a perorální antidiabetika (konzultujte u svého diabetologa)
  • Warfarin (nutno vysadit nejméně 6-7 dní předem, ohledně náhradní antikoagulační léčby konzultujte s lékařem, který warfarinizaci kontroluje).

Analgosedace

Ano

Cena

Veškerá péče je u pojištěných pacientů hrazena z veřejného zdravotního pojištění. V případě analgosedace si pacient doplácí 500,- Kč za poskytnutí lůžka na pooperačním pokoji.

Informovaný souhlas

Ke stažení zde.

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.