• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni ibd Thumb img milan lukas 145x145

Prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc.
Přednosta kliniky a primář klinického a výzkumného centra pro střevní záněty

Kapslová enteroskopie

Kapslová enteroskopie je obrazové vyšetření tenkého střeva speciální diagnostickou kapslí.

Vyšetření musí být indikováno lékařem a být dopředu schváleno zdravotní pojišťovnou. Provádí se až po předchozím podrobném vyšetření - sono, CT/MR, koloskopie.

Přístroj má velikost větší vitaminové kapsle, 11x26 (31mm), je vybaven mikrokamerou, zdrojem světla a vysílačem. Vyšetřovaná osoba kapsli spolkne, kapsle při průchodu trávicím ústrojím snímá barevné obrázky vnitřku střeva, vysílá je a obrázky jsou zaznamenávány do rekordéru, který nosí vyšetřovaná osoba při sobě. Následně speciální počítač z obrázků vytvoří video-záznam trávicího ústrojí, který lékař prohlédne a vyhodnotí.

Enteroskopická kapsle je vyloučena po několika dnech (nejdéle do dvou týdnů) z pacienta přirozenou cestou se stolicí. Kapslová enteroskopie neumožňuje odebrat vzorky tkáně k dalším vyšetřením ani provádět žádný léčebný zákrok. Kapslová enteroskopie se provádí ambulantně.

Pro vyšetření tlustého střeva je potřeba jiný druh kapsle a toto vyšetření na naší klinice neprovádíme.

Příprava

Od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit a neužívat žádné léky.

Analgosedace

Ne

Cena

Veškerá péče je u pojištěných pacientů hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Úhrada vyšetření podléhá zvláštnímu schválení revizním lékařem.

Informovaný souhlas

Ke stažení zde.

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.