• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni ivf Thumb jl foto poradna3

MUDr. Jan Lacheta
Primář oddělení asistované reprodukce

Darování spermií

Klinické centrum ISCARE disponuje vlastní spermabankou. Pokud máte zájem stát se dárcem a splňujete uvedená kritéria, můžete přijít na spermiogram každý všední den od 8 -15 hod bez předchozího objednání.

Až budete mít výsledky spermiogramu, stačí doplnit několik dalších vyšetření. Se vším Vám ochotně poradí náš zkušený personál.

Jako případný dárce musíte splňovat následující podmínky: věk 18 - 39 let, mít minimálně středoškolské vzdělání s maturitou a dobrý zdravotní stav. Nejprve naše laboratoř musí zjistit podle kontrolního spermiogramu, jestli můžete být dárcem. Na spermiogram se nemusíte objednávat, stačí přijít kdykoliv od pondělí do pátku mezi 8:00 a 15:00 hod. Před kontrolním spermiogramem je vhodné dodržet 3 - 5 denní pohlavní abstinenci a neměl byste být krátce po nemoci. Po příchodu se nejprve zaregistrujete na recepci, kde dostanete sterilní nádobku na kontrolní vzorek. Po odběru odevzdáte vzorek na sesterně IVF. Pro výsledek si můžete zavolat asi za 2 hodiny do laboratoře.

Pokud vás laboratoř vyhodnotí jako vhodného dárce, bude nutné doplnit genetické vyšetření, vyšetření krve na pohlavně přenosné choroby (HIV, BWR a žloutenky), CMV a chlamydie z moči.

Na genetické vyšetření Vám žádanku vystavíme na sesterně IVF a objednat se můžete přes naši recepci. Výsledky bude znát laboratoř cca za 5 - 6 týdnů od vyšetření.

Kromě zmíněných vyšetření musí dárce projít ještě pohovorem (zde je vyplněn dotazník dárce) a posouzením zdravotního stavu andrologem. Posléze se domluvíte s laboratoří na termínech darování. Na recepci budete informován o finanční kompenzaci za vaše náklady spojené s dárcovstvím. Darování je oboustranně anonymní.


Máte-li zájem o darování spermií nebo o dárcovství jen uvažujete, kontaktujte koordinátorku darovaného programu paní MVDr. Evu Šmolíkovou na telefonním čísle +420702148821 ve všední dny mezi 8:00 - 17:00 nebo na e-mailu  smolikova@iscare.cz. Použít můžete i náš kontaktní formulář.


Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.