• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni ivf Thumb jl foto poradna3

MUDr. Jan Lacheta
Primář centra reprodukční medicíny

Jak se chovat před odběrem vajíček (OPU)

Správné chování před odběrem vajíček může napomoci k pozitivnímu výsledku následného embryo transferu.

Proto jsme pro Vás dali dohromady několik stručných rad, čemu se vyvarovat a z čeho si naopak nedělat těžkou hlavu.

Na začátku Vašeho menstruačního cyklu nám zavoláte a objednáte se na ultrazvukové vyšetření 9. – 10. den cyklu.  Na tomto vyšetření se naplánuje odběr vajíček (OPU). Užívejte léky dle stimulačního protokolu. Dva dny před OPU večer si aplikujete injekci hCG dle ordinace lékaře.

Odběr vajíček se provádí v krátkodobé narkóze (cca 10 - 20 minut), proto je nutné mít předoperační vyšetření vč. EKG od praktického lékaře. To je u nás platné 1 měsíc od vyhotovení, proto doporučujeme začít s jeho vyřizováním co nejdříve (i před zahájením stimulace).

Na odběr vajíček přijďte v domluvený den v 7:00 hod ráno na kliniku do 2. patra, kde si zazvoníte na lůžkové oddělení a budete uvedena na pokoj. Přijďte nenalíčená, s odlakovanými nehty, bez šperků a dalších cenností. Od půlnoci je nutné nejíst, nepít, nekouřit a neužívat žádné léky. S sebou si vezměte noční košili, přezůvky a hygienické potřeby.

Pacientky od spolupracujících lékařů, které na kliniku přicházejí poprvé, musí nejprve do 1. patra na recepci vyplnit souhlas s výkonem, složit zálohu 16.000,- Kč a vyzvednout si svou kartu.

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.