• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni ivf Thumb jl foto poradna3

MUDr. Jan Lacheta
Primář centra reprodukční medicíny

Kryokonzervace

Kryokonzervace je proces zamražení umožňující uchovat zárodečné buňky a embrya ve zmrazeném stavu v tekutém dusíku pro pozdější užití.

Pro kryokonzervaci se používají média, která obsahují  kryoprotectiva – látky, které chrání buňky při poklesu teploty. Jedná se o bezpečnou metodu mražení biologického materiálu.

Kryokonzervace spermií

Kryokonzervace spermií v asistované reprodukci je zavedená úspěšná metoda, která je hojně využívána řadu let. Kvalita kryokonzervovaných spermií je plně srovnatelná s kvalitou spermií čerstvých. Používají se kryokonzervované vlastní spermie, dárcovské spermie nebo spermie získané po mikrochirurgické operaci.

Kryokonzervace embryí

Kryokonzervace embryí je neoddělitelnou součástí asistované reprodukce, slouží především k uchování nadpočetných embryí (nepoužitých k embryotransferu) v daném cyklu. Mrazit lze jen dobře vyvinutá embrya. V ostatních případech embrya mrazíme především u pacientek s vyšším rizikem hyperstimulačního syndromu, neadekvátního růstu děložní sliznice, patologických nálezů na reprodukčních orgánech, které brání implantaci embryí nebo také u pacientek s výskytem akutního onemocnění neslučitelného s těhotenstvím.

Kryokonzervace oocytů

Kryokonzervace oocytů je doporučována před léčbou onkologických pacientek. Mražení vajíček je také více propagováno jako Social freezing. Jde o kryokonzervaci oocytů u žen, které plánují početí dítěte v pozdějším věku z vlastních zárodečných buněk. Více informací najdete na našich specializovaných stránkách www.socialfreezing.cz.

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.