• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni ivf Thumb jl foto poradna3

MUDr. Jan Lacheta
Primář centra reprodukční medicíny

Punkce cysty

Odstranění cyst z vaječníků provádíme v případě, že brání správné činnosti vaječníků, jsou bolestivé nebo jakkoli ovlivňují schopnost pacientky počít.

Většina cyst jsou cysty funkční, které nemají vliv na správnou funkci vaječníků a většinou do pár měsíců samy zmizí.

Na výkon je nutné se objednat přes naši recepci. Je potřeba mít předoperační vyšetření ne starší než 6 týdnů. Žádanku Vám na něj můžeme vystavit na sesterně IVF.

Tento výkon bývá prováděn v celkové anestezii nebo bez anestezie, dle domluvy s lékařem.  Od půlnoci před výkonem nesmíte jíst, pít, kouřit nebo užívat jakékoli léky. V případě, že jste s Vaším lékařem zvolili variantu bez narkózy, můžete být po lehké snídani.

V den výkonu se dostavte v 7:30 hod ráno nenalíčená, bez šperků a bez cenností do 7. patra do Centra reprodukční medicíny, kde Vám lékař provede kontrolní ultrazvuk. S sebou si vezměte noční košili, přezůvky, hygienické potřeby a předoperační vyšetření.

Po výkonu zůstanete cca 2 hodiny ležet na lůžku a po propuštění můžete odejít s doprovodem domů. Pokud jste po narkóze, nejezděte v žádném případě sama MHD ani neřiďte automobil.

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.