ODBORNOSTI
ODBORNOSTI

Dny plodnosti ISCARE: AMH - test plodnosti z krve za akční cenu

vrátit se zpět

V rámci právě probíhající akce Dny plodnosti ISCARE, je možné přímo na klinice podstoupit AMH – test plodnosti z krve za akční cenu 399 Kč. Normálně se cena tohoto vyšetření pohybuje kolem okolo tisíce korun. Ve spolupráci s naší laboratoří VIDIA-DIAGNOSTIKA, jsme připravili pro ženy jedinečnou příležitost, jak mohou snadno ověřit svou plodnost a lépe naplánovat své mateřství.

 

Dny plodnosti ISCARE
29. 5. - 9. 6. 2023

Pondělí – Pátek
od 7.00 do 15.00 h

 

Co je AMH test

Anti-Müllerian hormon známý také pod zkratkou AMH, je hormon produkovaný ve vaječnících. Hladina tohoto hormonu přímo souvisí s počtem folikulů, tedy zárodečných měchýřků, v nichž zrají vajíčka. AMH hormon řídí i celý proces dozrávání vajíček. Hodnota tohoto hormonu je tak dobrým ukazatelem toho, zda je počet vajíček dostatečný a plodnost ženy optimální nebo zda její schopnost otěhotnět již klesá. Podle jeho množství hormonu v krvi se dá poměrně přesně odhadnout, kolik vajíček ženě ještě zbývá a jakou má šanci na přirozené početí. Hodnota AMH, která je v normě, signalizuje dostatečný počet zdravých vajíček. Při téhle naměřené hodnotě je pak v případě neúspěšného početí možné vyloučit příčinu v ovariální rezervě. Při snížených hodnotách AMH je naděje na přirozené otěhotnění malá, ale nabízí se možnost otěhotnět využitím některé z metod umělého oplodnění.

 

Pro koho je AMH test vhodný

Hodnota AMH nám tedy říká, kolik ženě zbývá vajíček a tedy také času k založení rodiny. Lékaři doporučují, aby si hladinu AMH nechala zkontrolovat každá žena, která je starší 28 let a přemýšlí o odkladu mateřství do pozdějšího věku. U přibližně 10 % žen totiž dochází ke ztrátě plodnosti dříve než před 35 roku věku, kdy obecně plodnost žen dramaticky klesá. Proto je dobré si včas ověřit, zda je pro ženu vhodné mateřství odsouvat na později. AMH je doporučeno vyšetřit také u žen, které se již nějakou dobu o těhotenství neúspěšně snaží. Pokud se vám nedaří otěhotnět v rozmezí 6 až 12 měsíců, měli byste se přijít poradit s lékařem a tento test podstoupit. U žen s nižšími hodnotami AMH pak lékaři registrují také větší výskyt potratů.

 

Kdy a jak podstoupit AMH test

  • Odběr krve pro AMH test je možné podstoupit na klinice ISCARE každý všední den (od pondělí do pátku) v provozní době laboratoře VIDIA-DIAGNOSTIKA, v čase od 7.00 – 15.00.
  • Navštivte odběrovou místnost ve 2. patře kliniky.
  • Koncentrace AMH v krvi se v průběhu menstruačního cyklu významně nemění, test můžete se tedy podstoupit kdykoliv. Také není nutné být nalačno.
  • K uplatnění akční ceny (399 Kč) je potřeba platná žádanka vystavená gynekologem ISCARE, která bude pro nové pacientky vystavena při vstupní konzultaci nebo pro stávající pacientky ISCARE na vyžádání.
  • Výsledek testu vám sdělíme následující pracovní den telefonicky nebo e-mailem.
  • V současné době zdravotní pojišťovny bohužel AMH test nehradí.

Více o akci Dny plodnosti ISCARE.

Content dny plodnosti iscare  6

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň