ODBORNOSTI
ODBORNOSTI

Dny plodnosti ISCARE: Spermiogram

vrátit se zpět

I muži mají své dny a ty právě probíhají až do pátku 9. června 2023 na klinice ISCARE. Pánové mohou bez žádanky a bez objednání podstoupit test plodnosti - spermiogram. Testem vzorku se takřka ihned dozví, zda není nejvyšší čas začít řešit plánování vlastní rodiny. Na spermiogram mohou muži přijít každý všední den od 10.00 do 15.00. V rámci dnů akce mohou také oba partneři přijít na vstupní konzultaci a ženy pak podstoupit AMH test určující plodnost z krve. Pokud návštěvu ISCARE nyní nestihnete, můžete se objednat na online konzultaci s lékařem v jiném termínu. 

 

Dny plodnosti ISCARE
29. 5. - 9. 6. 2023

Pondělí – Pátek
od 10.00 do 15.00 h

Konzultace a vyšetření: 

 • bez čekání

 • bez objednání

 • bez žádanky

 • zdarma (hrazeno zdravotní pojišťovnou)

 

Co je spermiogram 

Spermiogram je jednou ze základních metod diagnostiky mužské neplodnosti. Pokud plánujete založení rodiny a nedaří se vám počít přirozenou cestou, je třeba vždy zkontrolovat oba partnery. V rámci akce Dny plodnosti ISCARE bude spermiogram vyhodnocen přednostně (a to již do cca 1 hodiny od odebrání vzorku), pokud přijdete na spermiogram dopoledne, můžete ihned poté absolovovat také společnou párovou vstupní konzultaci s lékařem. Všechna základní vyšetření k ověření vašeho reprodukčního zdraví můžete absolvovat v jednom dni. Stačí k tomu jediné, přijít na kliniku ISCARE. 

"Spermiogram je jedno ze základních vyšetření plodnosti, které je navíc rychlé a poměrně jednoduché, ale přesto nám dokáže poskytnout dobrou informaci o mužském reprodukčním zdraví," vysvětluje vedoucí laboratoře IVF, embryoložka Ing. Veronika Faměrová. "Při vyšetření spermiogramu hodnotíme množství ejakulátu, jeho viskozitu, pH a dále pak počet pohyblivých a nepohyblivých spermií, jejich morfologii a pohyblivost. Když je výsledek špatný, většinou vyšetření zopakujeme, v případě opakovaně špatného výsledku doporučujeme konzultaci s andrologem. Výhodou léčby v ISCARE je, že máme i vlastní andrologii a vše je možné řešit na jednom místě, takže není potřeba se objednávat jinam a případná léčba mužské plodnosti může dále pokračovat přímo u nás," dodává Faměrová.

 

Famerova_Veronika

 

Jak probíhá vyšetření?

 • Přijďte do Klinického centra ISCARE na adrese: ISCARE a.s., Českomoravská 2510/19, Praha 9. Kdykoliv do pátku 9. června 2023, v čase od 10 do 15.00. 
 • Na recepci obdržíte vstupní kartu, recepce vás nasměruje do 7. patra, kde najdete Centrum reprodukční medicíny ISCARE. 
 • Recepce v Centru reprodukční medicíny ISCARE vás zaregistruje - potřebujete s sebou kartičku pojištěnce a platný doklad totožnosti.
 • Obdržíte zdravotnickou dokumentaci (Poučení po odběru ejakulátu a další nezbytné dokumenty) a PIN pacienta, který je nezbytný pro další komunikaci a sdělení výsledků.
 • Vyšetření začíná odběrem vzorku spermatu, který proběhne v diskrétní místnosti. Pokoj je opatřen zámkem a světelnou signalizací (volno/ obsazeno). 
 • Místnost je komfortně vybavena s ohledem na vaše pohodlí (gauč, TV, wi-fi, hygienické zázemí).
 • Odběrová místnost je vybavena diskrétní skříňkou, která vede do andrologické laboratoře, kde bude vzorek vyhodnocen. Místnost je zcela odhlučněná a plně diskrétní. 
 • Po odběru vzorku do připravené nádoby, vložíte vzorek ejakulátu do skříňky a zazvoníte. Po opuštení místnosti si laboranti vzorek ze skříňky odeberou k vyšetření. 

Jak se připravit? 

 • Před odběrem vzorku spermatu je nutná pohlavní abstinence (2 až 5 dnů). Nedodržení této doporučené doby může negativně ovlivnit výsledky spermiogramu.
 • K odběru ejakulátu je určena speciální sterilní odběrová nádoba, kterou obdržíte recepci Centra reprodukční medicíny ISCARE. Jinou odběrovou nádobku bohužel nemůžeme akceptovat.
 • Odběr vzorku spermatu můžete absolvovat sám nebo v doprovodu partnerky. Čas odběru není omezen. 
 • Přineste s sebou kartičku pojištěnce a platný průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas). 

Kdy a jak se dozvíte výsledek vyšetření? 

 • Výsledky vyšetření spermiogramu budou známy cca 2 hodiny po odebrání vzorku, nejpozději následující pracovní den, v závislosti na čase odběru. 
 • Výsledek Vám bude sdělen telefonicky na telefonním čísle andrologické laboratoře: +420 234 770 287. Pro sdělení výsledků je potřeba uvést identifikační PIN kód, který obdržíte na recepci.
 • Výsledek spermiogramu si můžete vyzvednout také osobně po předložení průkazu totožnosti na recepci Centra reprodukční mediícny ISCARE, kdykoliv v pracovní době. Nebo Vám výsledek sdělí lékař při osobní konzultaci.
   

Než přijdete na osobní návštěvu kliniky ISCARE, prohlédněte si naši fotogalerii níže nebo ve video

Více o akci Dny plodnosti ISCARE pod odkazem.

 

Content dny plodnosti iscare 7

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň