ODBORNOSTI
ODBORNOSTI

Hostili jsme mezinárodní workshop zaměřený na miniinvazivní léčbu křečových žil pomocí žilního lepidla VenaSeal

vrátit se zpět

Cévní chirurgové ISCARE – MUDr. Slavomír Rokošný, Ph.D., FEBS a doc. MUDr. Peter Baláž, Ph.D., FEBS, MHA, patří mezi špičkové odborníky ve svém oboru. Zkušení lékaři se zaměřují mimo jiné na mininvazivní metody léčby křečových žil. Mezi nejmodernější z nich patří použití žilního lepidla VenaSeal. Díky zkušenostem a dlouholeté praxi našich lékařů je Centrum cévní chirurgie ISCARE také školícím centrem této metody.  

Ve čtvrtek 29. 9. 2022 se pod jejich vedením uskutečnil mezinárodní workshop pro lékaře z regionu Střední a Východní Evropy, Blízkého východu a Afriky. V dopolední, teoretické části programu, docent Baláž představil svým kolegům ze zahraničí technologii žilního lepidla VenSeal a prezentoval výsledky vlastních i zahraničních studií, které poukazují na přednosti použití této metody při léčbě žilní nedostatečnosti. Následovala prezentace doktora Rokošného, který na speciálním modelu žilního systému demonstroval snadnou a rychlou aplikaci žilního lepidla (step by step). Zúčastnění lékaři si tak mohli sami postup pro aplikaci lepidla vyzkoušet. V odpolední části programu se lékaři zúčastnili aplikace žilního lepidla u čtyř pacientů na zákrokovém sále. V závěrečné diskuzi se všichni zúčastnění shodli, že workshop pro ně byl oboustranně přínosnou výměnou zkušeností.

Žilní lepidlo VenaSeal lékaři v ISCARE používají od roku 2018. Žilní lepidlo VenaSeal je jednoduchou, šetrnou a bezbolestnou metodou, při níž lékaři pomocí jednoho vpichu zavedou do postižené žíly lepidlo (kyanokrylát), které žílu uzavře. Výhodou tohoto způsobu léčby křečových žil je, že ve srovnání s konvenční chirurgickou léčbou, je tento způsob téměř bezbolestný a pacient se může okamžitě navrátit k běžným aktivitám bez jakýchkoliv dalších omezení a nutnosti nosit kompresivní punčochy. Více o žilním lepidle VenaSeal si můžete přečíst pod odkazem na našem webu.

Fotografie z workshopu si můžete prohlédnout v naší galerii. 

 

Content web novinka ws venaseal

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň