ODBORNOSTI
ODBORNOSTI

Letos se po dvouleté pauze opět konalo Setkání dětí s lékaři ISCARE

vrátit se zpět

Setkání dětí, které se narodily za pomoci lékařů z Centra reprodukční medicíny ISCARE, proběhlo letos 11. září v zábavním parku Krtkův svět v Praze.

Děti i rodiče si užili zábavné dopoledne plné soutěží a her. Nechybělo hudební vystoupení oblíbeného dětského maskota Bobíka ani divadelní vystoupení v podání skupiny Myš a Maš. Proběhlo také tradiční společné fotografování všech zúčastněných. Letos jich za lékaři a sestřičkami ISCARE dorazilo víc než 1000, z toho přes 500 dětí. 

Malé i velké z pódia pozdravil ředitel ISCARE -  Ing. Tomáš Juříček, který všem poděkoval za účast, popřál pevné zdraví a uvedl: „Těší mě, že se potkáváme nejen v době, kdy s námi řešíte svůj zdravotní problém, ale se že díky těmto setkáním, můžeme vídat opakovaně a máme šanci vidět, jak vaše děti rostou. Je to pro mě i mé kolegy obrovským přínosem a motivací neustále zlepšovat naše služby a poskytovat ještě kvalitnější péči. Děkujeme vám za důvěru, kterou vkládáte do naší práce." Před zaplněným amfiteátrem vystoupil také primář Centra reprodukční medicíny - MUDr. Jan Lacheta, který doplnil, jak důležité je, přijít se poradit o svých zdravotních problémech včas. Setkání rodičů a dětí ISCARE má kromě společenského významu za cíl také připomínat, že díky asistované reprodukci dnes na svět přichází každé desáté dítě v Česku. Lékaři z ISCARE jich za 27 let existence Centra reprodukční medicíny ISCARE, pomohli přivést na svět již bezmála 12 000.

Mezi ně patří také umělecký kovář Richard Rulf se svou sestrou Violou. Jeho rodiče se před 22 lety rozhodli podstoupit umělé oplodnění právě v ISCARE. Díky lékařům se jim o pár měsíců později narodil syn Richard a o tři roky později také jeho sestra Viola. Oba sourozence pojí mimořádně blízký sourozenecký vztah. A protože se rodina Rulfových věnuje uměleckému oboru - kovářství, rozhodl se syn Richard  příběh své rodiny zhmotnit do podoby sochy - jde o ztvárnění rukou držící srdce, kterou doplnil plaketou s nápisem: „Děkuji za to, že jsem“. Autor o své práci uvádí: K myšlence zhotovit tuto sochu jsem se dostal díky rozhovoru s mými rodiči o tom, jak to bylo složité, než se nás dočkali a čím vším si prošli, než se jim to povedlo. Proto jsem chtěl jako svou maturitní práci vytvořit něco, co bude inspirováno mým životem a bude to ze mě. Zároveň jsem chtěl vytvořit jakýsi symbol pro páry, kterým se nedaří počít stejně jako kdysi mým rodičům, aby neztrácely víru v to, že je to možné.“

Socha, kterou umělec věnoval ISCARE, byla slavnostně odhalena právě v rámci Setkání rodičů a dětí ISCARE 2022, a nyní bude trvale umístěna v prostorách vstupní haly kliniky ISCARE.

Srdečně děkujeme všem rodičům a dětem za účast a těšíme se na setkání v příštím roce.

Děkujeme za občerstvení, které dětem věnoval Ovocňák a za drobné dárky od VZP ČR a 211 - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout na našem Facebooku. 

Tým ISCARE

13. 09. 2022

 

 

Content spole n  fotografie

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň