ODBORNOSTI
ODBORNOSTI

Na vzdělávací kurz IBD k nám dorazily zdravotní sestry z celé republiky

vrátit se zpět

Ve dnech 26. a 27. ledna 2023 jsme pořádali postgraduální IBD kurz pro zdravotní sestry. Dorazilo jich k nám z celé republiky celkem 17. Dvoudenní vzdělávací akce se uskutečnila pod záštitou Nadačního fondu IBD-COMFORT ve spolupráci s Klinickým a výzkumným centrem pro střevní záněty ISCARE.

Primář tohoto centra a přednosta kliniky prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc., AGAF, přivítal účastnice kurzu a navázal přednáškou na téma Medikamentózní a biologická léčba. Přednáška představila nejnovější poznatky a výsledky klinických studií týkající se biologické léčby. Dopolední program pokračoval sérií komentovaných živých přenosů endoskopických a ultrasonografických výkonů. Přednášky po celý den moderovala MUDr. Dana Ďuricová, Ph.D. Dopolední blok uzavřela  přednáška prim. MUDr. Mojmíra Kasalického, CSc., na téma Chirurgická léčba IBD, která zdravotním sestrám představila současné možnosti chirurgie. V odpolední části kurzu následovaly odborné přednášky na téma výživy a pacientské organizace.

Program druhého dne otevřelo téma přechodu dětského pacienta do centra pro dospělé. Přednášky znovu doplnil praktické ukázky, které lékaři ISCARE do přednáškové místnosti streamovali přímo z endoskopického a ultrasonografického sálu. Dopoledne moderoval prof. Lukáš. Zajímavým vstupem byl rozhovor s panem Patrikem Rokytkou, pacientem, který se v ISCARE dlouhodobě léčí s Crohnovou chorobou. Sestry se tak měly možnost dozvědět více o poskytované zdravotní péči našeho IBD centra přímo z pohledu pacienta. Závěrem kurzu byl sestrám představen tým oddělení Biologické léčby pod vedením vrchní sestry Ludmily Procházkové. Byly seznámeny se zkušenostmi s podáváním biologické léčby, kterou v ISCARE pacientům s IBD podáváme již více než 16 let. Závěrečná prohlídka oddělení gastroenterologie se shledala s velikým zájmem a obdivem sester především k profesionálnímu a modernímu vybavení pracoviště.  

Další vzdělávací IBD kurz pro zdravotní sestry připravujeme. Více informací a přihlášení najdete https://www.ibd-academy.cz/

Content img 0201

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň