ODBORNOSTI
ODBORNOSTI

Naši lékaři sdíleli své zkušenosti s použitím lepidla VenaSeal při léčbě křečových žil

vrátit se zpět

Cévní chirurgové ISCARE – MUDr. Slavomír Rokošný, Ph.D., FEBS a doc. MUDr. Peter Baláž, Ph.D., FEBS, MHP, patří mezi zkušené odborníky s mnohaletou praxí ve svém oboru. V léčbě žilní nedostatečnosti a ošetření křečových žil se zaměřují především na mininvazivní metody, mezi něž patří také žilní lepidlo VenaSeal. Jejich lékařská praxe a odborné znalosti umožnily, aby se ISCARE stalo se školícím centrem pro použití žilního lepidla VenaSeal. I díky tomu můžeme pacientům nabídnout ošetření křečových žil pomocí lepidla VenaSeal za nejlepší cenu na trhu, a to od 29 900 Kč za ošetření jedné kmenové žíly. 

Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 se v ISCARE konal mezinárodní workshop pro lékaře z regionu Střední a Východní Evropy, Blízkého východu a Afriky (CEMA Endovenous Treatment of CVI with Venaseal). V dopolední části programu lékaři Rokošný a Baláž představili svým zahraničním kolegům technologii a použití žilního lepidla VenaSeal, včetně ukázky samotné aplikace žilního lepidla na speciálním modelu. Zúčastnění si pak sami mohli postup aplikace žilního lepidla vyzkoušet (step by step). V odpolední části programu lékaři přihlíželi aplikaci žilního lepidla reálným pacientům na zákrokovém sále. Program jednodenního workshopu zakončila závěrečná diskuze a sdílení praktických zkušeností. „Předávat zkušenosti jiným lékařům pokládám za důležitou morální povinnost lékaře, který tak nepřímo pomáhá léčit další pacienty. Při těchto školeních navíc získáváme i názory od svých zahraničních kolegů, čímž si rozšiřujeme vědomosti a získáváme cenné zkušenosti z praxe,“ uvedl cévní chirurg doc. MUDr. Peter Baláž, Ph.D., FEBS, MHP. 

Žilní lepidlo VenaSeal lékaři v ISCARE používají od roku 2018. Žilní lepidlo VenaSeal je jednoduchou, šetrnou a bezbolestnou metodou, při níž lékaři pomocí jednoho vpichu zavedou do postižené žíly lepidlo (kyanokrylát), které žílu uzavře. Výhodou tohoto způsobu léčby křečových žil je, že ve srovnání s konvenční chirurgickou léčbou, je tento způsob téměř bezbolestný a pacient se může okamžitě navrátit k běžným aktivitám bez jakýchkoliv dalších omezení a nutnosti nosit kompresivní punčochy. Více o žilním lepidle VenaSeal si můžete přečíst pod odkazem na našem webu.

Fotografie z workshopu si můžete prohlédnout v naší galerii. 

 

Content ws venaseal 22 11 24 smalled

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň