ODBORNOSTI
ODBORNOSTI

Otestujte se zdarma v rámci mezinárodního Dne neplodnosti

vrátit se zpět

Většina lidí bere početí miminka za samozřejmé, ale podle světové zdravotnické organizace WHO je na světě 15 až 20 % neplodných párů.
Neplodnost se stala civilizační nemocí, a proto se na tento problém snaží celosvětově upozornit Dnem neplodnosti, který letos připadá na neděli 6. 6. 2021

Pokud se snažíte otěhotnět více než rok, je třeba hledat příčinu, proč se to stále nedaří. Statistiky ukazují, že muži mají na neplodnosti procentuálně stejný podíl jako ženy. U mužů se neplodnost zjišťuje pomocí vyšetření na spermiogramu – ten vyhodnocuje, zda jsou spermie živé, zdravé a dostatečně pohyblivé pro dosažení a oplodnění vajíčka. Nejčastějším důvodem malého počtu pohyblivých spermií je varikokéla, rozšíření cév v oblasti varlat, která se dá snadno odstranit mikrochirurgickou operací. Za nízký počet spermií může zase nejčastěji tzv. oligospermie, o které pánové nemusí vůbec vědět, dokud nezjistí, že mají s partnerkou problém otěhotnět, protože na sexuální funkce nemá oligospermie vliv. Více se dočtete zde v Centru andrologie, kde se zabýváme mužským reprodukčním zdravím. Zvýšení počtu neplodných mužů potvrzuje i primář Centra reprodukční medicíny, MUDr. Jan Lacheta, dle jeho slov v rámci darovacího programu jen 1 muž z 25 splňuje kritéria pro dárce spermií.

Nezoufejte, jestli zrovna u Vás bylo nalezeno menší množství spermií, díky vysoké úrovni reprodukční medicíny i Vy můžete být tatínkem a mít vlastního potomka. Pokud má muž alespoň několik spermií, naši lékaři jsou schopni je získat operační cestou z varlat či nadvarlat. Předejít možným rizikům ovlivňujícím plodnost, jako je závažné onemocnění, plánovaná onkologická léčba, úraz v rizikovém pracovním prostředí, pomůže také social freezing. Preventivní zmražení spermií a vajíček je ideální ve věku kolem dvaceti let. Uskladnění pohlavních buněk na první tři roky je v ceně zákroku – týká se pouze vajíček, u spermií je v ceně zákroku pouze 1 rok. Za každý další rok se 1500 Kč připlácí.

Pro podporu léčby neplodnosti jsme si pro vás připravili od pondělí 7. 6. do čtvrtka 10. 6. vyšetření spermiogramu zdarma, vždy mezi 10:00–16:00
Na vyšetření není třeba se objednávat.

 

Těšíme se na vás.

Centrum reprodukční medicíny

Content web

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň