ODBORNOSTI
ODBORNOSTI

Připomínáme si Světový den IBD

vrátit se zpět

Světový den idiopatických střevních zánětů (IBD) připadá na 19. květen. V tento den si připomínáme onemocnění, která po celém světě trápí více než 10 miliónů lidí. 

V České republice bylo diagnostikováno téměř 60 tisícům pacientů. 6 tisíc z nich je v naší dlouhodobé péči, dochází do Klinického a výzkumného centra pro střevní záněty (IBD), které vede přednosta kliniky a primář prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc., AGAF. „Důvodem růstu výskytu střevních zánětů, Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy může být zvýšená spotřeba antibiotik, vyšší expozice stresu a také to, že se stravujeme potravinami bohatými na různé chemikálie,“ vysvětluje primář Milan Lukáš.

Jen v loňském roce jsme v ISCARE ošetřili více než 4 tisíce pacientů trpících nějakou formou střevního zánětu. Mnoho z nich k nám dochází pravidelně na biologickou léčbu, která jim pomáhá lépe zvládat jejich zdravotní obtíže. Crohnova choroba a ulcerózní kolitida jsou nevyléčitelná chronická onemocnění trávicího traktu, autoimunitní onemocnění, která se nejčastěji projevují vznikem zánětu v oblasti střeva. První projevy  onemocnění se často objevují u velmi mladých lidí - mezi 15. až 30. rokem života. Mezi prvotní projevy střevních zánětů patří bolesti břicha, hubnutí, průjmy, teploty, krvácení při stolici, bolestivé nucení na stolici a mimostřevní projevy. V obou případech se jedná o onemocnění na celý život, klíčovou roli však hraje včasná diagnóza a zahájení odpovídající léčby, díky které se dá předejít nevratnému poškození střevního traktu.

Trápí vás podobné problémy? Léčba i vyšetření jsou hrazeny z vašeho veřejného zdravotního pojištění. Objednejte se na vyšetření včas.

Všem našim IBD pacientům přejeme plnohodnotnější a zdravější život. 
Jsme tady pro vás, kdykoliv nás potřebujete. 

Klinické a výzkumné centrum pro střevní záněty
ISCARE a.s.

 

Content n vrh bez n zvu  10

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň