ODBORNOSTI
ODBORNOSTI

Uspořádali jsme kurz pro lékaře zaměřený na nejnovější poznatky v léčbě idiopatických střevních zánětů

vrátit se zpět

Ve dnech 13. a 14. října 2022 jsme pořádali postgraduální IBD kurz pro lékaře. Dvoudenní vzdělávací akce se uskutečnila pod záštitou Nadačního fondu IBD-COMFORT ve spolupráci s Klinickým a výzkumným centrem pro střevní záněty ISCARE. Primář tohoto centra a přednosta kliniky prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc., AGAF přivítal zúčastněné úvodním slovem, navázala na něj přednáška MUDr. Ďuricové, která lékařům představila nejnovější poznatky a výsledky klinických studií týkající se biologické léčby. Téměř dvacítka lékařů, kteří k nám dorazili z celého Česka i Slovenska, pak dostala příležitost shlédnout sérii komentovaných živých přenosů endoskopických a ultrasonografických výkonů. Lékaři diskutovali nad anamnézou pacientů a navrhovali nejvhodnější postupy léčby. V odpolední části kurzu následovaly odborné přednášky na téma enterální výživy a chirurgie v IBD.

Program druhého dne otevřelo téma kloubních a očních projevů IBD. Přednášky znovu doplnily také praktické ukázky, které lékaři ISCARE do přednáškové místnosti streamovali přímo z endoskopického sálu. Přednášky odborně komentovala primářka MUDr. Naděžda Machková. Využití moderních technologií – v tomto případě nasazení speciální kamery přímo na endoskop, umožňuje posouvat výuku lékařů blíže skutečné praxi. Lékaři dále diskutovali nad častými i méně častými kožními projevy IBD a dalšími zdravotními komplikacemi, které nejčastěji provází Crohnovu chorobu a ulcerózní kolitidu. „Každé setkání, kdy mám možnost s kolegy lékaři diskutovat o vývoji léčby idiopatických střevních zánětů, je pro mě přínosem. Jsem velmi rád, že dostávám příležitost předávat poznatky ze své praxe dál a naopak mám šanci získat od kolegů okamžitou zpětnou vazbu a dozvím se, jak to funguje v jejich praxi,“ uzavřel úspěšný kurz primář Klinického a výzkumného centra pro střevní záněty ISCARE, prof. Milan Lukáš, CSc., AGAF.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší galerii:

Content news image

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň