ODBORNOSTI
ODBORNOSTI

Víte, co doopravdy vasektomie je? Interview s naším panem doktorem, MUDr. Lukášem Bittnerem, FEBU, FECSM.

vrátit se zpět

Vasektomie je stále téma, která u nás a celkově ve světě potřebuje osvětu, protože kolem něj koluje spoustu mýtů. Z nedávného průzkumu vyšlo, že si 32 % dotázaných mužů myslelo, že po vasektomii přijdou o varlata a dalších cca 28 %, že už nikdy nebudou mít orgasmus nebo ejakulaci. Dalším mýtem je, že je vasektomie bolestivá. Vasektomie se provádí s lokálním umrtvením a celý proces trvá 5 minut. Podle pana doktora je to podobné jako vpich při odběru krve. Je to jen trocha tahání a štípnutí, nic víc. J Vasektomie je oblíbeným zákrokem u partnerů, kdy například žena nemůže ze zdravotních důvodů brát hormonální antikoncepci a pár děti už má, nebo neplánuje. Pečlivě ale vše s pacienty několikrát probíráme, hlavně v těch případech, kdy muž ještě nemá žádné děti. Vždycky je samozřejmě nějaká šance, že by svůj postoj k dětem změnil a jednou přišla partnerka, s kterou by je chtěl mít. Zvrátit své dřívější rozhodnutí postupem času sice je možné, ale je to určitě individuální, záleží na mnoha faktorech a plodnost muže je potom velmi nízká. A jaká je účinnost vasektomie? Podle pana doktora jde v současnosti o nejúčinnější antikoncepční metodu. Ve velkých srovnávacích studiích vychází dokonce o trošku lépe než chirurgické sterilizace u žen. Rozhodně je účinnější než hormonální antikoncepce. 

Zajímá vás k tomuto tématu více? Přečtěte si interview s panem doktorem Bittnerem pro idnes.cz:https://bit.ly/o_vasektomii_androlog_Lukas_Bittner

Pro další informace o Centru andrologie v Klinickém centru ISCARE: https://www.iscare.cz/andrologie

 

S pozdravem,

 

vaše Klinickém centrum ISCARE 

 

Content vasektomie aktualita doktor lukas bittner

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň