ODBORNOSTI
ODBORNOSTI

Žilní lepidlo je nejnovější metodou v léčbě žilní nedostatečnosti. Naši lékaři ukazují zahraničním kolegům aplikaci lepidla v praxi

vrátit se zpět

V léčbě žilní nedostatečnosti dáváme přednost šetrným mininvazivním metodám, mezi nejnovější a přitom nejefektivnější z nich, patří ošetření křečových žil žilní lepidlem. Cévní chirurgové ISCARE – MUDr. Slavomír Rokošný, Ph.D., FEBS a doc. MUDr. Peter Baláž, Ph.D., FEBS, MHP, patří mezi špičky ve svém oboru. S žilním lepidlem pracují již více než pět let, díky těmto zkušenostem a praxi své zkušenosti nyní předávají dál zahraničním kolegům.

Ve čtvrtek 2. března 2023 se v prostorách kliniky ISCARE uskutečnil další mezinárodní workshop pro lékaře z regionu Střední a Východní Evropy, Blízkého východu a Afriky (CEMA) s názvem: Endovenous Treatment of CVI with VenaSeal. Setkání se tentokrát zúčastnili čtyři lékaři z různých zemí. Úvodní teoretickou část vedl cévní chirurg doc. MUDr. Peter Baláž, který lékařům nastínil výzkum a přednosti využití žilního lepidla VenaSeal. Praktickou část workshopu pak vedl MUDr. Slavomír Rokošný, teorii tak doplnily ukázky aplikace žilního lepidla na speciálním modelu, kde si zúčastnění lékaři postup mohli prakticky krok za krokem vyzkoušet. V odpolední části programu se lékaři přesunuli na zákrokový sál, kde si pod vedením našich lékařů, vyzkoušeli aplikaci žilního lepidla na dvou konkrétních pacientech. Program jednodenního workshopu zakončila závěrečná diskuze a sdílení zkušeností z vlastní lékařské praxe. 

 

O žilním lepidle

Žilní lepidlo VenaSeal lékaři v ISCARE používají od roku 2018. Žilní lepidlo je jednoduchou, šetrnou a bezbolestnou metodou, při níž lékaři pomocí jednoho vpichu zavedou do postižené žíly lepidlo (kyanokrylát), které žílu uzavře. Výhodou tohoto způsobu léčby křečových žil je, že ve srovnání s konvenční chirurgickou léčbou, je tento způsob téměř bezbolestný (prováděný v lokální anestezii) a pacient se bezprostředně po zákroku může okamžitě navrátit k běžným aktivitám bez jakýchkoliv dalších omezení a nutnosti nosit kompresivní punčochy. 

„Léčíme všechny formy žilní nedostatečnosti, a to všemi dostupnými metodami léčby (laser, radiofrekvence, mechano-chemické ošetření, pěnová sklerotizace a jako jedno z mála center v ČR také ošetření pomocí žilního lepidla). Zaměřujeme se také na pacienty ve vyšším stádiu nemoci (kožní změny, bércový vřed), kteří nejsou vhledem k věku a přidruženým nemocem schopní podstoupit konvenční chirurgickou léčbu. Provádíme výhradně moderní (endovenózní) metody v lokální anestesii v ambulantním režimu – pacient nepotřebuje žádné předoperační vyšetření, výkon je v místním znecitlivění a pacient ihned po výkonu odchází domů. Tyto metody můžeme použít i u starších pacientů, kteří nejsou únosní celkové anestesie a u pacientů, kteří nejsou vhodní pro klasickou chirurgickou léčbu. Typickým pacientem je pacient nad 75 let, s bércovým vředem, řadou komorbidit (neschopen celkové anestezie), s významnou obezitou, na plné antikoagulační terapii,“ upřesňuje MUDr. Rokošný, vedoucí lékař žilní chirurgie ISCARE.

ISCARE je školícím centrem pro lékařskou aplikaci žilního lepidla VenaSeal, i díky tomu můžeme pacientům nabídnout toto ošetření křečových žil za nejlepší cenu na trhu, a to od 29 900 Kč za ošetření jedné kmenové žíly.

Objednejte se prostřednictvím kontaktního formuláře.

Více o žilním lepidle VenaSeal si můžete přečíst pod odkazem.

Fotografie z workshopu si můžete prohlédnout v galerii. 

Content ws vs 23 03 05

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň