• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni plastic Thumb av foto web

MUDr. Alexander Vatľak
Primář plastické chirurgie

Redukce prsou

Redukce prsou (zmenšení poprsí) může řešit problémy velkého poprsí a tím i přidružené potíže jako jsou bolesti zad a krční páteře, migrény, apod.

Část prsní tkáně je během operace odstraněna, provede se modelace prsou a upraví se prsní dvorce. Zmenší se tak celková velikost prsou a ty získají mladiství a svěží vzhled.

Konzultace

Při individuální bezplatné konzultaci s Vámi chirurg probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku. Veškerá předoperační vyšetření provádíme přímo u nás na klinice během jedné návštěvy. Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 234 770 235, e-mailem foitova@iscare.cz nebo můžete použít náš kontaktní formulář.

Operace

Operaci provádíme v celkové anestezii. Při operaci chirurg zredukuje nadbytek kůže a prsní tkáně tak, aby se dosáhlo optimálního tvaru prsu. Pokud jsou prsa příliš velká, lze redukovat tukovou tkáň i mléčnou žlázu. Existují dvě operační metody.

  • Metoda „vertikální jizvy“ je užívána při méně povislých prsou. Zanechává méně jizev (jizva je kolem dvorce a od dvorce směrem k podprsní rýze).
  • U větších redukčních operací a více povislých prsou je nutno použít techniku „obráceného T“ (jizva ve tvaru T) s řezem navíc v podprsní rýze.

Po všech těchto operacích je možno kojit a je zachována citlivost dvorce.

Po výkonu

Po operaci pacientka obléká elastickou podprsenku, která se nosí po dobu osmi týdnů.

Doporučujeme klidový režim na lůžku v domácím ošetření po dobu dvou týdnů. Dva měsíce po operaci by neměla pacientka vykonávat namáhavé aktivity a opalovat se na přímém slunci nebo chodit do solária. Jizvičky po operaci se u většiny pacientek velice dobře hojí a během 1 roku se stávají málo patrné.

Délka operace

Výkon trvá přibližně 3 - 4 hodiny.

Hospitalizace

Doporučujeme 2 denní hospitalizaci.

Cena výkonu

Cena redukce prsou je 42.000,- Kč.

V ceně výkonu není zahrnuto

Předoperační vyšetření1.500,- Kč
Celková anestezie2.000,- Kč
Hospitalizace (1 den)1.500,- Kč
(celkem tedy 3.000,- Kč)
Kompresní prádlo1.250,- Kč
Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.