• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni plastic Thumb av foto web

MUDr. Alexander Vatľak
Primář plastické chirurgie

Modelace prsou

Modelace prsou je řešením pro pokleslá prsa z důvodu prodělaných těhotenství, kojení nebo váhových úbytků.

Modelace prsa zvedne, vytvaruje a obnoví tak jejich mladistvý vzhled. V případech velkého úbytku objemu prsou může chirurg doporučit kombinaci modelace s augmentací (zvětšením) pro doplnění objemu prsou. Volba velikosti implantátu je individuální.

Konzultace jsou u nás nezávazné a ZDARMA! 

Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 602 306 601, e-mailem foitova@iscare.cz nebo můžete použít náš kontaktní formulář.

Konzultace

Při individuální bezplatné konzultaci s Vámi chirurg probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku (velikost implantátu, jeho tvar a umístění atd.). Veškerá předoperační vyšetření provádíme přímo u nás na klinice během jedné návštěvy. Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 234 770 235, e-mailem foitova@iscare.cz nebo můžete použít náš kontaktní formulář.

Operace

Operaci provádíme v celkové anestezii. Při operaci chirurg zredukuje nadbytek kůže prsou tak, aby se dosáhlo optimálního tvaru prsu. Pokud jsou prsa příliš velká, lze redukovat tukovou tkáň i mléčnou žlázu (viz.redukce prsou).

Při nedostatečném objemu prsou je možno kombinovat modelaci s augmentací prsů za použití implantátů. 

Existuje více možností, jak tuto operaci provést, které závisí především na výchozím tvaru a velikosti prsů, ale také na tvaru, kterého chceme dosáhnout. Pokud se jedná pouze o odstranění menšího kožního přebytku, bez nutnosti úprav tvaru žlázy, může někdy stačit pouze odstranění kožního nadbytku okolo prsního dvorce. U této varianty modelace zůstává jizva pouze okolo dvorce (na hranici pigmentované kůže). Pokud jsou nutné větší tvarové a velikostních změny, zvětšuje se i rozsah samotné modelace prsou a tudíž i výsledných jizev. Ve většině případů jsou jizvy umístěny, okolo dvorce, kolmo dolů do středu podprsní rýhy a přímo v podprsní rýze (tvar kotvy).

Používané implantáty

K doplnění objemu používáme pouze implantáty ověřených výrobců ve špičkové kvalitě. V naší nabídce naleznete silikonové implantáty britské firmy Nagor a americké firmy Mentor.  

Více informací k implantátům dle výrobce naleznete zde :

Prsní implantáty Nagor

Prsní implantáty Mentor

Po výkonu

Po operaci pacientka obléká elastickou podprsenku, která se nosí po dobu osmi týdnů.

Klientky, které podstupují modelaci nebo modelaci s augmentací by měly dodržovat 2-3 týdny klidový režim v domácím ošetření a neměly by vykonávat namáhavé aktivity po dobu 2 měsíců. Dva měsíce po operaci by se pacientka neměla opalovat na přímém slunci nebo chodit do solária.  Jizvičky po operaci se u většiny pacientek velice dobře hojí a během 1 roku se stávají málo patrné.

Délka operace

Výkon trvá přibližně 1,5 - 2,5 hodiny, v závislosti na jeho rozsahu.

Hospitalizace

Po modelaci prsou je běžně doporučuvána 2 denní hospitalizace.

Cena výkonu


Modelace prsou43.500,- Kč
Augmentace s modelací s kulatými implantáty44.500,- Kč*
Augmentace s modelací s anatomickými implantáty50.000,- Kč*

*Cena neobsahuje případné implantáty použité dle výběru klientky.

V ceně výkonu není zahrnuto

Předoperační vyšetření1.500,- Kč
Celková anestezie3.000,- Kč
Hospitalizace (1 den)2.500,- Kč
Kompresní podprsenka1.200,- Kč


Prsní implantáty (cena za pár)
NAGOR kulaté21.000,- Kč
NAGOR anatomické23.000,- Kč
MENTOR kulaté26.000,- Kč
MENTOR kulaté Xtra31.000,- Kč
MENTOR anatomické37.000,- Kč
Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.