• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni plastic Thumb av foto web

MUDr. Alexander Vatľak
Primář plastické chirurgie

Otoplastika

Jedná se o korekci vrozené vývojové vady boltců vzniklé nedostatečným ohybem chrupavky boltců.

Nález může být jednostranný, nebo oboustranný, symetrický, ale i asymetrický. Kromě odstávání mohou mít boltce různé menší nebo větší nepravidelnosti tvaru.

Konzultace jsou u nás nezávazné a ZDARMA! 

Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 602 306 601, e-mailem foitova@iscare.cz nebo můžete použít náš kontaktní formulář.

Konzultace

Při individuální bezplatné konzultaci s Vámi chirurg probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku. Veškerá předoperační vyšetření provádíme přímo u nás na klinice během jedné návštěvy. Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 234 770 235, e-mailem foitova@iscare.cz nebo můžete použít náš kontaktní formulář.

Operace

Operace se provádí v lokální anestezii v ambulantním režimu. Výkon je vždy individuální a s přesným plánem a postupem operace budete vždy seznámen/a lékařem. Místní umrtvení se provádí injekcí pod kůži boltce. Operace se vykonává ve většině případů ze zadního přístupu řezem za boltcem, odkud se obnaží chrupavka boltce. Ta se pomocí nářezů nebo frézou namodeluje do požadovaného postavení, ve kterém se fixuje několika stehy. Rána kůže za boltcem se šije vstřebatelnými nebo nevstřebatelnými stehy. Přes boltec zevně se přikládá modelační vata a následně se provede jemná tlaková bandáž boltců.

Po výkonu

  • Ještě na operačním sále se provádí elastická bandáž, která je pak následující dny nahrazena zakoupenou elastickou kompresní čelenkou.
  • Rány je potřeba udržovat v suchu a čistotě a řídit se pokyny operatéra či ošetřujícího lékaře při kontrolách.
  • Po propuštění je nutné vynechat výraznou fyzickou aktivitu a sport.
  • Plná fyzická zátěž bývá většinou možná 6 týdnů po operaci.
  • Šest týdnů po operaci je nutné nosit elastickou kompresní čelenku - první dva týdny je nutné čelenku nosit soustavně, následující čtyři týdny ji stačí nosit na noc.
  • Délka pracovní neschopnosti závisí na výkonu a povolání pacienta/ky, pohybuje se v rozmezí 1-2 týdnů.
  • Jizvy nesmějí být nejméně 6 měsíců vystaveny přímému slunečnímu záření ani záření v soláriu.

Délka výkonu

Výkon trvá přibližně 1 - 1,5  hodiny.

Hospitalizace

Po zákroku v lokální anestezii může pacient již krátce po operaci odejít do domácího léčení. Doporučujeme opustit kliniku v doprovodu dospělé osoby. 

Cena výkonu

Cena za výkon je18.000,- Kč

V ceně výkonu není zahrnuto

Předoperační vyšetření   750,- Kč
Lokální anestezie 1.000,- Kč
Hospitalizace (stacionární)  1.000,- Kč
Kompresní čelenka    500,- Kč
Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.