• PO - ČT 7.00 -19.00
  • 7.00-18.00
  • SO 7.00-12.00
Content img hlavni plastic Thumb img stefan krivosudsky

MUDr. Štefan Krivosudský
Plastický chirurg

Rhinoplastika

Každá rhinoplastika je individuální. Optimální věk k operaci nosu spadá do období od ukončení růstu přibližně v 18 letech života do 35 let.

Nos tvoří hlavní dominantu obličeje a jeho tvarové odchylky jsou buď vrozené, nebo získané. Změna tvaru nosu může být provázena poruchou jeho funkce (dýchání).

Operaci můžeme rozdělit na dvě skupiny. Rhinoplastka tzv. měkkého nosu, tedy korekce hrotu nosu bez opravy kostěných struktur. Druhou skupinou jsou operace nosu s chirurgickým zásahem do nosních kůstek, rhinoplastika tzv. tvrdého nosu. 

Konzultace jsou u nás nezávazné a ZDARMA! 

Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 602 306 601, e-mailem foitova@iscare.cz nebo můžete použít náš kontaktní formulář.

Cena výkonu

Cena výkonu při korekci měkkého nosu od20.000,- Kč
Cena výkonu při kompletní rhinoplastice je50.000,- Kč

V ceně výkonu není zahrnuto

Předoperační vyšetření1.500,- Kč
Lokální anestezie1.000,- Kč
Celková anestezie3.000,- Kč
Hospitalizace (1 den)2.500,- Kč

Konzultace

Při individuální bezplatné konzultaci s Vámi chirurg probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku. Veškerá předoperační vyšetření provádíme přímo u nás na klinice během jedné návštěvy. Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 234 770 235, e-mailem foitova@iscare.cz nebo můžete použít náš kontaktní formulář.

Operace

Operace se provádí v celkové anestézii, menší korekce mohou být provedeny i v místním umrtvení. Výkon je vždy individuální a s přesným plánem a postupem operace budete vždy seznámen/a lékařem. Řezy jsou vedeny uvnitř nosu nebo mohou být vedeny i na kůži nosu - kořeni nosu, kolem nosních křídel a na sloupku mezi nozdrami. Pro modelaci nosu je potřeba často provést úpravy chrupavek nosu a kostry nosu včetně tzv. osteotomie – protnutí kostí se změnou jejich tvaru a umístěním. Po sešití ran se na nos přikládá malá dlažka, do nosních průchodů se vkládá tamponáda.

Po výkonu

  • Po operaci je kvůli tamponádě nutné dýchat ústy. Tamponáda se obvykle odstraňuje již druhý den po operaci - v závislosti na doporučení lékaře.
  • Nos je fixován sádrou, která se ponechává cca 10 dní - vždy v sávislosti na druhu operace a doporučení lékaře.
  • Po sundání sádry se ještě další týden ponechávají na nose náplasti "Taping" . Po odstranění náplastí si pacienti následující 2-4 týdny lepí tape na nos ještě sami, ale již pouze na noc.
  • Sport a náročné fyzické aktivity je nutné prvních 8 týdnů po operaci vynechat.
  • První měsíc doporučujeme spát pouze na zádech.

Délka výkonu

Výkon trvá přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na rozsahu.

Hospitalizace

Po rhinoplastice doporučujeme jednodenní hospitalizaci.

Img bot 1

V klidném prostředí naší lékárny si můžete vybrat ze širokého sortimentu zboží. V případě potřeby Vám ochotně se vším poradíme..

Img bot 3

Novým sídlem Klinického centra ISCARE je výšková budova v Praze 9 Libni v přímém sousedství O2 arény.