ODBORNOSTI

Abdominoplastika

Je zákrok sloužící k redukci kožně-tukových nadbytků v podbřišku vzniklých po výrazné redukci hmotnosti hubnutím nebo po těhotenství. V případě potřeby se při tomto výkonu provádí i sutura diastázy (rozestupu) přímých břišních svalů.

Po těhotenství a po razantnější či opakované redukci váhy ztrácí kůže svou přirozenou elasticitu a tím i schopnost vrátit se do původního tvaru a velikosti. Při klasické abdominoplastice se odstraní kožnětukový nadbytek z tzv. “bikini” řezu do výše pupku, rozestouplé přímé břišní svaly tzv. diastáza se sešijí ve střední čáře a přesadí se pupek. Výsledná jizva je tedy v podbřišku a kolem pupku. Při menším kožnětukovém nadbytku lze provést tzv. abdominoplastiku s odpojením a přesazením pupku, kde výsledná jizva je pouze v podbřišku. Pokud byl hmotnostní úbytek příliš velký a po klasické abdominoplastice by zůstaly velké nadbytky na bocích, lze provést abdominoplastiku s esteticky méně příznivou jizvou tvaru T. V některých případech je vhodné abdominoplastiku kombinovat s liposukcí.

V případě, že je kůže povislá pouze v dolní části bříška a rozsah operace není tak velký, doporučí chirurg tzv. miniabdominoplastiku. Operace je méně náročná a celková zátěž pro pacienta menší. 

Konzultace jsou u nás nezávazné a ZDARMA! 

Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 602 306 601, e-mailem foitova@iscare.cz .

Konzultace

Při individuální bezplatné konzultaci s Vámi chirurg probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku. Veškerá předoperační vyšetření provádíme přímo u nás na klinice během jedné návštěvy. Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 234 770 235, e-mailem foitova@iscare.cz nebo můžete použít náš kontaktní formulář.

Operace

Výkon se provádí výhradně v celkové anestezii. Při klasické abdominoplastice se odstraní kožnětukový nadbytek až do výše pupku, rozestouplé přímé břišní svaly tzv. diastáza se sešijí ve střední čáře a přesadí se pupek. Výsledná jizva je tedy v podbřišku a kolem pupku. Při menším kožnětukovém nadbytku lze provést tzv. abdominoplastiku s odpojením a přesazením pupku, kde výsledná jizva je pouze v podbřišku. V některých případech je vhodné abdominoplastiku kombinovat s liposukcí.

Výkon je individuální a s přesným plánem a postupem operace budete vždy seznámen/a lékařem. Operující chirurg nejdříve naměří a zakreslí linie, které potřebuje k provedení výkonu. Délka, tvar a uložení jizev se může měnit podle individuálního nálezu u pacienta/ky.

Po výkonu
  • Osm týdnů po operaci je nutné nosit speciální kompresní pás - dle doporučení operatéra.
  • Rány po operaci musí být udržovány v suchu a čistotě.
  • Pacientky musí vždy dbát pokynů operatéra.
  • Po propuštění by měl být dodržován klidový režim a následující dva měsíce je nutné vynechat sport a namáhavé fyzické aktivity. 
  • Plná fyzická zátěž bývá většinou možná 8 týdnů po operaci.
  • První týdny po operaci se doporučuje ležet pouze na zádech.
  • Jizvy nesmějí být nejméně 6 měsíců vystaveny slunečnímu záření ani záření v soláriu.
  • Délka pracovní neschopnosti závisí na výkonu a povolání pacientky, pohybuje se v rozmezí 2-8 týdnů.
Délka výkonu

Abdominoplastika trvá přibližně 1,5 – 2,5 hodiny, v závislosti na rozsahu výkonu.

Hospitalizace

Po abdominoplastice běžně doporučujeme dvoudenní hospitalizaci.  

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň