ODBORNOSTI

Modelace prsou

Modelace prsou je řešením pro pokleslá prsa z důvodu prodělaných těhotenství, kojení nebo váhových úbytků.

Modelace prsa zvedne, vytvaruje a obnoví tak jejich mladistvý vzhled. V případech velkého úbytku objemu prsou může chirurg doporučit kombinaci modelace s augmentací (zvětšením) pro doplnění objemu prsou. Volba velikosti implantátu je individuální.

Konzultace jsou u nás nezávazné a ZDARMA! 

Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 602 306 601, e-mailem foitova@iscare.cz .

Konzultace

Při individuální bezplatné konzultaci s Vámi chirurg probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku (velikost implantátu, jeho tvar a umístění atd.). Veškerá předoperační vyšetření provádíme přímo u nás na klinice během jedné návštěvy. Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 234 770 235, e-mailem foitova@iscare.cz nebo můžete použít náš kontaktní formulář.

Operace

Operaci provádíme v celkové anestezii. Při operaci chirurg zredukuje nadbytek kůže prsou tak, aby se dosáhlo optimálního tvaru prsu. Pokud jsou prsa příliš velká, lze redukovat tukovou tkáň i mléčnou žlázu (viz.redukce prsou).

Při nedostatečném objemu prsou je možno kombinovat modelaci s augmentací prsů za použití implantátů. 

Existuje více možností, jak tuto operaci provést, které závisí především na výchozím tvaru a velikosti prsů, ale také na tvaru, kterého chceme dosáhnout. Pokud se jedná pouze o odstranění menšího kožního přebytku, bez nutnosti úprav tvaru žlázy, může někdy stačit pouze odstranění kožního nadbytku okolo prsního dvorce. U této varianty modelace zůstává jizva pouze okolo dvorce (na hranici pigmentované kůže). Pokud jsou nutné větší tvarové a velikostních změny, zvětšuje se i rozsah samotné modelace prsou a tudíž i výsledných jizev. Ve většině případů jsou jizvy umístěny, okolo dvorce, kolmo dolů do středu podprsní rýhy a přímo v podprsní rýze (tvar kotvy).

Používané implantáty

K doplnění objemu používáme pouze implantáty ověřeného výrobce ve špičkové kvalitě. V naší nabídce naleznete silikonové implantáty americké firmy Mentor. 

Prsní implantáty Mentor

Po výkonu

Po operaci pacientka obléká elastickou podprsenku, která se nosí po dobu osmi týdnů.

Klientky, které podstupují modelaci nebo modelaci s augmentací by měly dodržovat 2-3 týdny klidový režim v domácím ošetření a neměly by vykonávat namáhavé aktivity po dobu 2 měsíců. Dva měsíce po operaci by se pacientka neměla opalovat na přímém slunci nebo chodit do solária.  Jizvičky po operaci se u většiny pacientek velice dobře hojí a během 1 roku se stávají málo patrné.

Délka operace

Výkon trvá přibližně 1,5 - 2,5 hodiny, v závislosti na jeho rozsahu.

Hospitalizace

Po modelaci prsou je běžně doporučuvána 2 denní hospitalizace.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň