ODBORNOSTI

Operace očních víček

Operace očních víček patří mezi nejčastější výkony v estetické chirurgii.

Operace víček (blepharoplastika) umožňuje u horních víček odstranit přebytečnou, uvolněnou a pokleslou kožní řasu víček, která je příčinou staršího, unaveného vzhledu a při větším poklesu může zmenšovat zorné pole. Současně se podle potřeby redukují i tukové váčky (prolapsy) a v některých případech i část kruhového svalu očního. U dolních víček se odstraňuje uvolněná a pokleslá kůže a zároveň se podle potřeby redukují tukové váčky.

I když plastická operace částečně redukuje vějíř vrásek, jemné mimické vrásky při zevním koutku a na dolních víčkách úplně neodstraní. Ty vznikají vlivem pohybu mimických svalů u každého jedince individuálně a prakticky jsou trvalé.

Konzultace jsou u nás nezávazné a ZDARMA! 

Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 602 306 601, e-mailem foitova@iscare.cz .

Konzultace

Při individuální bezplatné konzultaci s Vámi chirurg probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení toho nejlepšího výsledku. Veškerá předoperační vyšetření provádíme přímo u nás na klinice během jedné návštěvy. Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 234 770 235, e-mailem foitova@iscare.cz nebo můžete použít náš kontaktní formulář.

Operace

Operace se provádí v místním znecitlivění, ale analgosedace či celková anestezie je možná, přeje-li si ji pacient/ka. Při operaci horních víček je řez veden v přirozené ohybové rýze či v místě vrásek a jizva je tak zcela schována v přirozeném kožním záhybu při otevřených očích, u dolních víček se řez vede těsně pod řasami. Výsledkem je omlazení výrazu očí a odstranění dlouhodobého pocitu a dojmu únavy obličeje a očí. Po operaci jsou rány překryty náplastmi a obklady a víčka jsou zavázané kompresním obvazem.

Po výkonu
  • V domácím ošetření pacient/ka dodržuje klidový režim, ideálně vleže se zvýšenou polohou hlavy a prvních 48 hodin si přikládá přes krytí studené obklady (led v igelitovém sáčku, chladicí gely) a elastickou kompresi na noc.
  • Pooperační bolesti lze běžně zvládat pouze ledovým obkladem a běžnými analgetiky.
  • V prvních dnech po operaci doporučujeme oči příliš nenamáhat sledováním televize či monitoru a při pohybu venku nosit sluneční brýle.
  • Po 7 dnech od operace, jsou odstraněny stehy.
  • Po vytažení stehů se víčka několik týdnů ošetřují mastí a jizvy je vhodné jemně tlakově masírovat.
  • Po operaci vznikají na kůži víček a tváři otoky a modřiny, které bývají většinou nevýrazné. Úplné odeznění otoku může trvat i několik týdnů.
  • Přechodně se může vyskytnout svědění, zarudnutí, necitlivost, slzení.
  • Po operaci doporučujeme nejméně týden klid, sportovní a fyzickou zátěž po dvou až třech týdnech po samotném zákroku.
  • Obličejová kosmetika se může začít používat přibližně po 14 dnech od zákroku.
  • Po operaci by se jizva neměla vystavovat slunečnímu záření po dobu dvou měsíců, jinak by mohla jizva ztmavnout. Pokud se bude vystavovat slunečním paprskům dříve, je potřeba jizvu krýt krémem s vysokým UV filtrem.
Délka výkonu

Operace horních víček trvá cca 30-40 minut, operace dolních víček cca 45 minut.

Hospitalizace

Při zákroku analgosedaci či celkové anestezii doporučujeme jednodenní hospitalizaci.

Při zákroku v lokální anestezii může pacient již za cca 2 hodiny po operaci odejít do domácího léčení. Doporučujeme opustit kliniku v doprovodu dospělé osoby. 

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň