ODBORNOSTI

Od objednání k léčbě

Revmatologická ambulance

Zájem o revmatologická vyšetření v současnosti bohužel převyšuje naše kapacitní možnosti, termíny na první vyšetření se prodlužují, někdy jsme nuceni (dočasně) objednávání nových pacientů pozastavit. Všem stávajícím pacientům samozřejmě poskytujeme léčbu ve standardním rozsahu. 

Nicméně se stále se snažíme odlišovat akutní pacienty, kteří mají při objednávání vždy přednost. Pro rozlišování mezi akutními a standardními termíny jsou důležitá klinická kritéria, která zvyšují možnost systémového zánětlivého onemocnění u něhož hrozí zdravotní riziko při opožděném stanovení diagnózy a nasazení léčby. Takovými kritérii jsou hlavně charakter a délka trvání současných potíží, dále pozitivita Anti-CCP protilátek nebo opakované výrazné zvýšení CRP, ale nikoliv samotná pozitivita revmatoidních faktorů nebo HLA-B27 antigenu nebo jen mírně zvýšené CRP.

Přednost mají také pacienti s doporučením od praktického či jiného lékaře. Pro urychlení a zjednodušení tohoto rozhodování může pomoci zaslání kopií zpráv, výsledků nebo žádanku na vyšetření e-mailem: kopecka@iscare.cz. Vaši žádost o přijetí do péče revmatologické ambulance pečlivě vyhodnotíme a ozveme se Vám zpět. Děkujeme za pochopení. 

Před první návštěvou 

Před termínem první osobní konzultace je třeba nám elektronicky (kopecka@iscare.cz) nebo korespondenčně (doporučeně) na adresu: ISCARE a.a., Českomoravská 2510/19, Praha 9 190 00, pod heslem: Centrum revmatologie, zaslat následující: 

  • Žádanka o vyšetření na revmatologii vystavená praktickým lékařem nebo doporučení jiného revmatologického centra. (Kopie nebo sken dokumentu)
  • Vaše celé jméno a příjmení vč. titulů pokud si je přejete uvádět
  • Adresa trvalého bydliště
  • Telefonický a e-mailový kontakt
  • Stručný výpis z dosavadní zdravotnické dokumentace výhodou

Výše uvedené nám velmi usnadní vstupní diagnózu. Není vždy jednoduché odlišit revmatoidní artritidu od jiných nemocí. Diagnostika může trvat i několik měsíců, během kterých provedeme více základních i specializovaných vyšetření. Pacienty léčíme komplexně a dlouhodobě, a to především vhodnou medikací. Specializujeme se také na biologickou léčbu revmatologických onemocnění. 

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň