ODBORNOSTI

Biologická léčba

Biologická léčba poskytuje šanci na uzdravení těm, kteří by jí před několika lety ještě neměli. Jedná se o průlom v léčbě revmatoidní artritidy, jelikož může pacienta navrátit do běžného života. Aplikujeme ji v rámci léčby revmatoidní artrózy, psoriatická artritidy nebo ankylozující spondytilidy.

Léčba je zacílena na imunitní systém a zablokování činnosti určitých buněk.  Je aplikována tehdy, kdy onemocnění nedostatečně reaguje na stávající léčbu nebo u pacientů s těžkým průběhem nemoci.

Dnes již nepovažujeme za úspěch zpomalení nemoci, ale její úplné zastavení tak, aby zánětlivý proces vymizel ze všech kloubů. V dnešní době nám tuto možnost nabízí jen biologická léčba.

Před zahájením léčby je důležité pacienta ještě jednou důkladně vyšetřit a vyloučit choroby jako je kupř. tuberkulóza, HIV, herpes apod.  Mezi další kontraindikace patří časté infekce, srdeční selhání, leukémie nebo roztroušená skleróza.

Aplikace biologické léčby se provádí buď do podkoží, nebo nitrožilně. Podkožní aplikaci zvládá pacient i v domácích podmínkách, je velmi podobné podávání například inzulínu. Pro nitrožilní aplikaci máme v klinickém centru ISCARE speciálně vyškolený personál. Infuze se opakují většinou jednou měsíčně nebo jednou za dva měsíce. Samotná aplikace je pro pacienta zajištěna v komfortním prostředí našeho centra.

Na naší klinice používáme v tuto chvíli následující léky:

  • blokátory TNF-alfa monoklonálními protilátkami - infliximab, golimumab, adalimumab
  • blokátory TNF-alfa pomocí solubilního TNF receptoru - etanercept
  • blokátory účinku interleukinu-1 pomocí jeho antagonisty - anakinra
  • rekombinantní fúzovaný protein - abatacept
  • chimérická monoklonální protilátka proti CD20 – rituximab

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň