ODBORNOSTI

Psoriatická artritida

Psoriatická artritida je chronické zánětlivé onemocnění kloubů, které se vyskytuje při onemocnění lupénkou (Psoriázou). Při ní je sice obecně postižena kůže, na které se tvoří hnědočervená a na povrchu se olupující ložiska, ale klouby jsou postižené až u 40 % těchto pacientů.

Díky velkému pokroku dnešní medicíny však existují velmi účinné látky, díky kterým můžeme pomoci pacientům s psoriatickou artritidou mnohem účinněji než dříve. U některých pacientů je díky biologické léčbě možné nemoc úplně zastavit. Biologickou léčbu provádíme formou medikace přímo u nás v Centru revmatologie Klinického centra ISCARE.

Léčba

Při léčbě psoriatické artritidy je důležitá včasná diagnostika. To platí především u biologické léčby, která u některých pacientů dokáže nemoc i zcela zastavit. Biologickou léčbu nasazujeme pacientům, u kterých dosavadní léčba selhala nebo se zdá nedostatečně efektivní. Léčba je zacílena na látky spouštějící zánětlivou reakci, konkrétně na TNF-alfa (tumor necrosis faktor alfa).

V dnešní době nám biologická léčba nabízí nová řešení s velmi slibnými výsledky. Zlepšení u pacientů sledujeme ve velmi krátké době a u některých vymizí příznaky již definitivně. Více informací o biologické léčbě v našem centru najdete zde.

U mírnějších projevů lze vyzkoušet nesteroidní antirevmatika nebo aplikaci kortikoidů přímo do kloubní štěrbiny. Při mnohočetném postižení přicházejí v úvahu tzv. DMARDs neboli chorobu modifikující léky jako je metotrexát, cyklosporin A nebo sulfasalazin.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň